Pierwszy śnieg

W ubiegłym tygodniu zima, a z nią i pierwszy śnieg, po raz kolejny zaskoczyła wrocławskich drogowców. Myślała, że mną pójdzie jej równie łatwo, ale niestety dla niej, a stety dla mnie, srogo się pomyliła 😉

Pierwszy śnieg

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 1

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 2

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 3

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 4

Prawdziwy dandys bowiem w modzie, tak jak w pozostałych dziedzinach życia, jest przygotowany na praktycznie każdą ewentualność. Tak jak kiedyś byłbym w stanie śmigać po mieście dość mocno odkryty (czasami nawet bardziej, niż dwupółkulowcy), tak obecnie opakowuje się szczelnie przy kilku stopniach na plusie. W tym miejscu idealnie pasowałby mem z różnicą odczuwania temperatury z porą roku czy wiekiem. Ale nie będę go wstawiał, bo popełniłbym straszny grzech zaburzając harmonię tej sesji, która jest dziełem Adama Ptaka, naszego zespołowego speca od niebanalnych ujęć.

W dniu zdjęć liczyliśmy, że padający śnieg choć na chwilę zelżeje, byśmy byli w stanie przeprowadzić te sesję bez nadmiernego pośpiechu. Chwilę po wyjściu opady przybrały na intensywności, co przełożyło się na konieczność przerywania akcji co kilka minut  i ustawicznego wycierania obiektywu. “Śnieżyca” jednak okazała się niezwykle klimatyczna i już dawno z żadnej sesji nie byliśmy tak zadowoleni. Tak, zdajemy sobie sprawę, że w ostatnim czasie robiliśmy ich nieco mniej. Naszym noworocznym postanowieniem jest powrót do tej formy dandysiej ekspresji i jeśli ich Wam brakowało, to dajcie nam o tym znać w komentarzach.

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 5

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 6

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 7

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore yanko balmoral boots patine.pl

Postanowiłem wprowadzić na gruncie swojej garderoby tę zasadę, którą często rekomenduję klientom w ramach usługi personal shoppingu (więcej na ten temat wkrótce). Idąc za nią powinno się poważnie przemyśleć, czy rzeczy, których używamy sporadycznie, bo nieustannie przegrywają z innymi, są nam rzeczywiście niezbędnie potrzebne. Z tego właśnie powodu jeszcze kilka tygodni temu przy autoprzeglądzie szafy chciałem się tego płaszcza pozbyć, bo często przegrywał z ulubionym jasnobeżowym ulsterem od Zacka Romana. Patrząc na dzisiejszą sesję jednak nie dziwię się dlaczego zbiera on tyle serduszek na Instagramie. Jest to po prostu jeden z tych modeli, który nie jest może super uniwersalny, ale na pewno robi wrażenie, kiedy dobrze się go opakuje. Np. klasykami w stylu preppy, bo mało co pasuje tak dobrze do dwurzędowego płaszcza z paskiem,

Idąc za sugestią projektantów na kończący się właśnie sezon postanowiłem także wrócić do sztruksu. na chłopski rozum można stwierdzić, że najłatwiej będzie to zrobić w temacie spodni. Nic bardziej mylnego! Przejrzałem dziesiątki stron internetowych, schodziłem kilometry po galeriach i sklepach w poszukiwaniu dobrze leżącej pary, która byłaby dopasowana, acz nieprzesadnie, dobra na długość jak i z sensownym stanem. W każdym z mierzonych modeli nie dało rady zgrać wszystkich trzech czynników. Model z Zary zapewnia odpowiednią ilość luzu i ma świetny wysoki stan, ale po podciągnięciu wypada z jakieś 5 cm za krótki. Ten od Christiana Berga zaś byłby całkiem miodny, gdyby rozmiarówka nie rozpoczynała się od bardzo regularnego 48, które, pomimo przytycia kilkunastu kilogramów od zeszłego roku, nadal byłyby w stanie pomieścić jeszcze połowię mnie.

I wtedy do sklepu online Massimo Dutti wróciła 40-tka z  modelu, który już przy początku kolekcji bardzo mi się spodobał. Kto wie, może nie ma tutaj przypadku? A jeśli widzieliście gdzie fajnie leżące sztruksy w dobrej cenie, to możecie także podrzucić informację czy link.

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 8

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 9

Pierwszy śnieg Dawid Tymiński Dandycore 10

Pierwszy śnieg – Oceń ten zestaw!

 

 

Foto – Adam Ptak

Płaszcz – Zara (podobne: McNeal (jednorzędowy)Zack Roman)
Szalik – Lancerto (podobne: VistulaLancerto)
Rękawiczki – Vintage  (podobne: KaltaEem FashionZack Roman, Roeckl)
Koszula – Zack Roman (podobne: Tatuum, Jack&JonesAbercrombie&Fitch, GantOsovski,
Krawat – Brooks Brothers (podobne: Vistula, John MalkerVan Thorn)
Kardigan – TmLewin (podobny: Lancerto)
Marynarka – Lancerto
Sztruksy – Massimo Dutti (podobne: Zara)
Balmorale – Yanko

Ten sam zestaw (bez płaszcza oczywiście) miałem na sobie w ostatnim nagraniu na naszym kanale na YT, które poświęciliśmy tematowi rodzajów i właściwości włókien używanych w modzie, zarówno męskiej jak i damskiej. Zapraszam do obejrzenia, o ile jeszcze go nie widzieliście:

Zachęcam także do odwiedzania naszej zakładki “Polecane”: http://bit.ly/DandycorePolecane.W jej ramach znajdziecie wiele ciekawych produktów, poprzez zakup których wspieracie dalszy rozwój dandysich miejsc w Internecie. Nowe propozycje czekają na was zawsze w poniedziałkowy wieczór, więc jest to najlepsza pora, by do niej zajrzeć 🙂

Dzięki za uwagę i pozdrawiam.

W imieniu całego zespołu Dandycore,

Dawid Tymiński