O nas

Wszystko zaczęło się od próby wyciągnięcia na światło dzienne zapomnianej idei dandyzmu, w ramach której nadrzędną wartością jest świadomość podejmowanych decyzji. Zachęcania do dbania nie tylko o swój wygląd, ale także o to, by był on wizytówką bogatego, intrygującego wnętrza. Do przemyślanego rozwoju osobistego, który szanuje odrębność i stara się zrozumieć motywację innych osób. Wreszcie także do niegodzenia się na rzeczy, które nam nie pasują, a które można zmienić przy podjęciu wysiłku.

Potem okazało się, że ludzi myślących podobnie do nas jest więcej.

Zdecydowanie więcej.

Tak oto zrodził się Dandycore – ruch, który przywrócił dandyzm jako atrakcyjną propozycję męskiego, jakościowego stylu życia. Cieszymy się, że poprzez codzienne wspieranie naszych działań przyczyniasz się do jego promowania.

W skład zespołu Dandcore (w kolejności alfabetycznej) wchodzą:

Adam Ptak

Naczelny fotograf i grafik Dandycore. Wielki (Muzyczny) Elektronik. Miłośnik pracy w ekstremalnych warunkach, na ostatnią chwilę i przy absolutnym braku światła. Jednoosobowy think-tank skłonny analizować wpływ liczby kryształków cukru w herbacie na zakres pracy zespołu.

Dawid Tymiński

Niedoszły-upadły prawnik, specjalista z zakresu mody i wizerunku, ale przede wszystkim pomysłodawca i głównodowodzący najbardziej dandysowego miejsca w Internecie – Dandycore. Wieczny gaduła, pasjonat języka i publicznych wystąpień. Do tej pory szuka sposobu na wytłumaczenie Babci na czym tak naprawdę polega jego praca.

Karol Majchrzak

Kreatywny napęd zespołu. Socjolog – amator starający się przemycić jak najwięcej kulturowych kontekstów do tworzonych przez Dandycore treści. Esteta, który nie potrafił się zdecydować na jedną wiodącą w jego życiu stylistykę, więc wybrał cztery i w każdej czuje się tak samo dobrze.

Piotr Karwala

Piewca poglądu, że zawsze może być lepiej, więcej, bardziej. W ekipie ogarnia wideo, rozwój biznesowy i wpychanie wszędzie angielskiego czasownika defy. Kocha rozwój, kosmos i technologię, a gdy dorośnie, chciałby zostać cyborgiem.

To tyle, ile musisz o nas wiedzieć na początek. Resztę, mamy nadzieję, uda ci się znaleźć w poszczególnych materiałach, jak np. w tym:

***

Dandycore to marka bloga modowo-lifestylowego jak i kanału na Youtube, adresowana przede wszystkim do współczesnych dandysów – osób, dla których elegancja w każdej dziedzinie życia jest kwestią nie przymusu, a w pełni świadomego wyboru. Funkcjonując jeszcze pod dawną nazwą, nasz blog został uznany jednym z najlepszych męskich blogów o modzie męskiej wg magazynu Press (07-08. 2015), udało mu się dostać do ścisłego finału konkursu Blog Roku 2014 (top 3 w kategorii Moda i Uroda), jak również zaistnieć w wielu publikacjach w mediach tradycyjnych i internetowych. Dandycore jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej wyrazistych blogów w swojej kategorii. W przeciągu każdego miesiąca dociera on do ponad 25 000 odbiorców, którzy czerpią z niego potrzebną wiedzę jak i inspiracje.

Jeśli chciałbyś mieć wpływ na publikowane na blogu treści, jak również poznać innych inspirujących Czytelników, to zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku – Team Dandycore.