7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny

Partnerem wpisu jest marka Robojet.

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny. Komfort życia i mężczyzna to oksymoron? Wiemy, że może to na pierwszy rzut oka tak wyglądać.

Jako faceci często wybieramy trudniejsze rozwiązania. W końcu zamiast jeść miód często żujemy pszczoły. Dzisiaj jednak Piotr pokaże Wam jak możecie dodać swojemu życiu odrobinę komfortu, bo każdy z nas często tego potrzebuje. Oddajmy mu zatem głos:

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny – film

Mycie naczyń, pranie, sprzątanie, to rzeczy, które są dość nudnymi i niewdzięcznymi zadaniami. Rzadko komu chce się je w ogóle wykonywać i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak nieustanne przekładanie nigdy nie przekłada się na nic dobrego. Z pomocą przybył do mnie… RoboJet X-Level.

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny

Numer 1: inteligentny robot sprzątający

Robot sprzątający to jeden z najlepszych towarzyszy człowieka. Serio! Nie narzeka, jest zawsze gotowy do pracy i ściąga z nas ogromny ciężar jakim jest odkurzanie. Dodatkowo, jeśli wasz robot jest wystarczająco mądry, to możecie go zaprogramować np. na sprzątanie po tym jak wyszliście do pracy.

Kiedy robot codziennie przejedzie się po waszym domu, pozbawia was on niedogodności związanych z rzeczami, których nie macie możliwości uniknąć. Ciągle gromadzącym się kurzem i pyłem z zewnątrz. Odpowiedni robot podczas odkurzania może też wymyć podłogę W takim przypadku pozostaje wam tylko zarzucić nogi na fotel obok i wypoczywać.

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny robojet

Chcecie więcej? Nie ma problemu. Jako flagowy model, ma tyle funkcji, ile tylko dało się zmieścić w tak kompaktowej formie. 12 różnych trybów sprzątania, pełna kontrola nad harmonogramem i zarządzaniem pomieszczeniami, wbudowana lampa UV, sterowanie głosem, zarządzanie własnym akumulatorem… Uff. Przy obecnym trybie życia nie sposób było sprawdzić wszystkiego, tyle tego jest.

Jakaś jedna cecha, która mnie osobiście ujęła? Jak na tak płaską, wydawałoby się, niezbyt mobilną maszynę, robot jest absolutnie nieustępliwy. Z powodzeniem radzi sobie z progami i dość wysokimi dywanami. Sprząta gdzie tylko się da, a nawet jeśli to niemożliwe, śmiało próbuje po kilka razy zanim ostatecznie odpuści.

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny robojet robot sprzątający odkurzacz

W wielopokojowych mieszkaniach najlepiej sprawdza się najbardziej zaawansowana funkcja. Skanowanie laserem budującym mapę wszystkiego, co jest wokół niego jest wtedy niezbędne. Dzięki temu maszyna może sprzątać najbardziej efektywnie, bo dokładnie wie gdzie jechać, bezproblemowo nawiguje wokół przeszkód, a nawet można powiedzieć mu, żeby posprzątał tylko jeden z pokojów. Jeśli odpowiednio dobierzecie robota, to ogromnie ułatwi wasze życie. Robojet ma w swojej ofercie sporo modeli, więc dla każdego coś się znajdzie.

Co ciekawe, moje testowanie miało miejsce w dwóch różnych mieszkaniach. Wcześniej używałem go w mniejszym mieszkaniu i już tam okazał się bardzo przydatny. Ale obecnie, kiedy do posprzątania jest kilka pomieszczeń, zadomowił się już na stałe. Samo pozbycie się kurzu zajęłoby ogrom czasu, a z nim kompletnie nie muszę się niczym martwić. Nawet jeśli jestem w domu kiedy sprząta, to praktycznie mi nie przeszkadza, nie jest głośny, a dodatkowo bardzo efektywnie wybiera drogę sprzątania, co znacznie skraca czas pracy.

Numer 2: słuchawki z aktywną redukcją szumów

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny słuchawki z redukcją szumów

Oprócz czystych podłóg są jeszcze inne rzeczy, które można odczuć na własnej skórze i wtedy naprawdę docenić ich wartość. Jedną z nich jest cisza i spokój.

Jeśli potrzebujecie spokoju w głośnych miejscach, to nie ma lepszego rozwiązania niż słuchawki z aktywnym wyciszaniem szumów. Mogą być bardzo pomocne, szczególnie jeśli z kimś mieszkacie albo macie wyjątkowo “miłych” sąsiadów.

Technologia ANC ma wiele zalet. Oczywiście, po pierwsze sprawia, że słyszycie mniej odgłosów ze świata. Pozwala to na swobodne pracowanie nawet jeśli wokół was są jakieś dźwięki. Idealnie sprawdzą się też na open space, gdzie trudno o skupienie. Ale ich użyteczność staje się nie do przecenienia, kiedy wychodzicie na zewnątrz. Gdy poruszamy się po mieście, jesteśmy bombardowani odgłosem samochodów czy tramwajów, już nie wspominając o ruchu dziesiątek aut wokół. Ze słuchawkami przestajecie to zauważać, co daje dużo oddechu w głośnym i szybkim mieście. To trochę jakbyście całe życie jeździli głośnym, starym samochodem, po czym przesiedli się do cichutkiego elektryka. I nie martwcie się, najważniejsze i tak usłyszycie, nawet przy najmocniejszym wyciszaniu.

Numer 3: czytnik e-booków

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny czytnik ebooków

Jeśli kiedykolwiek będziecie się przeprowadzać, a jesteście posiadaczami książek, to mam dla was złą wiadomość. W trakcie przeprowadzki możecie je znienawidzić. Nagle okazuje się, że wasza biblioteczka jest po prostu ciężka, a najwięcej ważą te książki, których nie czytaliście od lat. Jasne, książki fajnie wyglądają na półce, ale im jest ich więcej, tym więcej potencjalnych problemów. Szczególnie z dużymi publikacjami.

Tutaj pomoże wam czytnik e-booków. Dzięki niemu będziecie w stanie zmieścić dowolną liczbę książek w małym, lekkim urządzeniu, które dodatkowo imituje papier. Mimo, że nie ma tutaj zapachu książki, nie poczujecie rękami okładki, to wygoda jaką daje czytnik, jest po prostu niewyobrażalna. Przeprowadzka jest banalnie prosta, czytanie np. w tramwaju również, możecie nawet bezproblemowo zabrać go w podróż. Pamiętajcie jednak, że najlepszą opcją będzie czytnik z imitacją wyglądu druku czyli e-ink. Wyświetlacz tego typu nie powoduje zmęczenia wzroku, prawie nie zużywa prądu, a przy tym naprawdę sprawia wrażenie zapisanej strony.

Numer 4: ekspres do kawy

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny ekspres do kawy

Jest kilka typów ludzi, którzy piją kawę. Niektórzy piją dla przyjemności, inni dla pobudzenia. Jedni nie mają problemów z rozpuszczalną, a inni nie tkną niczego innego niż kraftowa kawa zrobiona dripem. Niezależnie do której grupy się zaliczasz, prawdopodobnie byłeś kiedyś w sytuacji, kiedy wiedziałeś, że bez kawy nie przeżyjesz tego dnia. W takich sytuacjach przydaje się ekspres do kawy. Nawet taki na kapsułki! Nie ma nic lepszego niż świadomość, że od wypicia aksamitnego napoju dzieli cię tylko podstawienie kubka i jeden przycisk. Szybko i praktycznie.

Ekspres sprawdzi się jeszcze lepiej w sytuacji, kiedy kawy potrzebuje więcej osób, wtedy każdy może po prostu zrobić to w odpowiednim dla siebie momencie.

Wracając do kapsułek. Nigdy nie demonizuję prostych rozwiązań. O ile nie jest się wybrednym kawoszem, takie urządzenie daje naprawdę fajne rezultaty. Kawa jest zrobiona błyskawicznie, o dokładnie takiej temperaturze jakiej potrzebujemy. Kapsułki można też poddać recyklingowi u producenta.

Numer 5: golarka elektryczna

W robieniu czegoś szybko i skutecznie pomoże wam również golarka. Nie ma nic gorszego niż maszynki jednorazowe. Szczególnie jeśli korzystamy z nich wielorazowo. Bo kto nie korzystał kiedyś z maszynki za 5 złotych kilka (żeby tylko!) razy, tylko po to, żeby za każdym tracić trochę radości z życia posługując się tępym narzędziem. Koniec, wystarczy tego.

Zaopatrzcie się w golarkę elektryczną z funkcją trymera. Będziecie mogli precyzyjnie golić sobie zarost, skracać go na konkretną długość i za każdym razem będzie to działać dokładnie tak samo dobrze. Jasne, tak jak wszystko, co jest w tym filmie, to inwestycja, ale warto inwestować w coś, czego będziecie używać latami. I nie, nie możecie latami korzystać z maszynek jednorazowych! Nie róbcie tego sobie.

Numer 6: uniwersalna skórzana torba

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny torba codzienna ze skóry

Jeśli zdarza wam się, że musicie zabierać ze sobą wiele rzeczy, to warto mieć je w czym transportować. Jak casualowo, to dobry będzie plecak. Jeśli musi być choć odrobinę bardziej elegancko – potrzebujecie funkcjonalnej torby codziennej. Mówi się, że w kobiecej torebce można znaleźć wszystko, a jej pojemność nie ma końca. Z odpowiednią torbą też będziecie mogli tak powiedzieć. Jeśli idziecie do pracy, na uczelnię, to nie tylko będziecie dobrze wyglądać, ale też zabierzecie ze sobą wszystko, czego potrzebujecie.

Kiedyś zrobiliśmy już test pojemności naszych toreb. Ale tak patrząc po pokoju… Notatnik, długopis, laptop, słuchawki, czytnik e-booków, golarka, obiad, napój, siekiera. Wszystko się zmieściło. Robojet też, aczkolwiek musi być w torbie sam i trochę wystaje.

Wybierzcie torbę w pasującym do was kolorze, brązie czy czerni, a będziecie mieć uniwersalne akcesorium, które zawsze wam się przyda.

Numer 7: multitool

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny multitool

Czasem potrzeba wsparcia sił specjalnych. I dla mężczyzny taką kawalerią powietrzną wzywaną w razie największego wyzwania jest oczywiście multitool. Bo czasem trzeba coś przykręcić. Czasem potrzeba otworzyć paczkę albo użyć noża czy przykręcić śrubę. Wbrew pozorom, multitool nie jest przydatny jedynie na campingu czy w pracy. Jest na tyle uniwersalny, że prawdopodobnie nosząc go przy sobie codziennie, co chwilę znajdowalibyście dla niego zastosowanie. Nam przydaje się choćby w pracy przy tworzeniu filmów i otwieraniu masy przesyłek, które do nas przychodzą.

A wiecie, kiedy się przydałby najbardziej? Gdy akurat Karola nie ma w pobliżu, a do tej pory to on jest z nas tym, który ma go cały czas przy sobie. A dzieje się to za każdym razem. Dosłownie!

7 rzeczy, które poprawiają komfort życia mężczyzny – podsumowanie

Macie jakieś swoje sposoby na to, by podnieść komfort swojego życia? Dajcie nam znać o nich w komentarzach – a nuż przydadzą się innym Czytelnikom bloga.

Dzięki za dzisiaj i do napisania!