Męskie trzewiki, które kochają się z jeansami

Partnerem materiału jest Patine.pl

Wiele osób uważa, że męskie trzewiki to obuwie typowo eleganckie i przez to nie widzi dla nich miejsca na gruncie swojej casualowej garderoby. W dzisiejszym materiale, przy wsparciu naszego wieloletniego partnera, sklepu Patine.pl, dystrybutora marek Yanko, TLB, a od niedawna posiadającego także własna linię butów, będziemy mieć dla was pięć modeli klasycznych męskich trzewików. Nie będą to jednak zwykłe modele, a takie, których charakter pozwala im świetnie dogadywać się z najbardziej nieformalnymi spodniami w postaci jeansów. Gotowi? Jeśli tak, to zapraszamy do czytania i oglądania.

Męskie trzewiki, które kochają się z jeansami – film

 1. Sztyblety (Chelsea Boots)

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl sztyblety yanko

Historia sztybletów sięga czasów wiktoriańskich, kiedy to stworzono je jako obuwie idealne do jazdy konnej. Ich ścisłe dopasowanie, w połączeniu z elastycznymi, ułatwiającymi zakładanie gumowymi wstawkami bocznymi, okazało się na tyle atrakcyjne, że buty te zaczęto stosować także na co dzień. W przypadku sztybletów warto zachować prostą formę, bo to wtedy prezentują się najlepiej. Wszelkiego rodzaju ażurowania i przeszycia zostawmy innym modelom.

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl zestaw streetwear athleisure

Podobne rzeczy: Płaszcz / Sweter / Jeansy / Buty

Wiele osób twierdzi, że w modzie męskiej nie ma miejsca na połączenia brązu i czerni. Streetwearowcy słysząc takie słowa pukają się w fullcapy i maja rację, bo kiedy się umiejętnie te dwa kolory połączy, efekt jest naprawdę zacny. W tym przypadku robotę robi kontrast między czernią i antracytem a jasnym camelem, jak również kolorystyczna klamra rozpięta między butami a płaszczem. Bluza typu sweatshirt i jeansy nadają sportowego szyku, sztyblety do spółki z dyplomatką ciągną zestaw w górę, w kierunku stylu smart. Całość prezentuje się prosto, casualowo, ale na pewno nie banalnie.

2. Trzewiki derby

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl derby yanko boots

Jedne z bardziej casualowych wiązanych trzewików. Historycznie rzecz biorąc skok popularności zanotowały w drugiej połowie XIX. wieku, kiedy to były szeroko używane w trakcie polowań. Od początku XX. wieku “przeszły” z lasów i wiejskich posiadłości na tereny zurbanizowane, by dzisiaj być jednymi z częściej wybieranych zimowych typów obuwia.

Czym się charakteryzują? Otwartą, nie zszytą obłożyną, zwaną również kwaterami czyli częścią cholewki, w której osadzone są sznurowadła.

Wracając jednak do proweniencji klasycznych trzewików, nie można zapomnieć o ich robotniczym i militarnym charakterze. Wysokie buty od zawsze stosowane były w cięższych dla użytkownika warunkach.

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl zestaw militarny

Podobne rzeczy: Kurtka / Koszula / T-shirt / Jeansy / Buty

W zestawieniu z wywodzącą się z amerykańskiej armii kurtką M65, kultowym białym t-shirtem, zgrzebną flanelową koszulą i klasycznymi ciemnymi dżinsami wyjętymi żywcem z fabryk i kopalni, trzewikowe derby tworzą sztandarowy przykład casualowego i prostego zestawu. Szczególnie kierowanego do osób, które chcąc dobrze wyglądać, nie lubią zrezygnować z maksimum wygody i praktyczności.

3. Chukka Boots

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl chukka boots tlb

Model ów stosowany był powszechnie przez żołnierzy brytyjskich stacjonujących w latach 40-tych w Egipcie, a którzy zaopatrywali się w nie na lokalnych bazarach. Połączenie praktyczności i estetyki tego rodzaju obuwia zostało dostrzeżone przez Anglika Nathana Clarka, który postanowił spopularyzować wykonane z zamszu, sięgające za kostkę i charakteryzujące się gumową podeszwą Desert Boots w swej ojczyźnie. Model osiągnął ogromną popularność, która skłoniła przedstawicieli brytyjskiej elity do sprawienia sobie własnych par nowego typu butów. Zamiast jednak do sklepów firmy Clark’s, udali się oni do swych zaufanych szewców, którzy tworzyli modele specjalnie dla nich.

Zaczęto wykonywać je nie tylko z zamszu, ale także ze skór licowych, a krepową podeszwę zastąpiono skórzaną, bo cechowała buty z wyższej półki. Tak powstałe Chukka Boots swą nazwę wzięły od krótkich, sześciominutowych gier polo zwanych “chukkas”, w których zawodnicy nosili przypominające je buty. Siłą Chukka/Desert Boots jest ich niezwykła uniwersalność, przez co są one ulubionym modelem zwolenników stylu półformalnego.

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl zestaw preppy ivy college

Podobne rzeczy: Kurtka / Sweter / Koszula / Jeansy / Buty

Chukka Boots to istne obuwnicze kameleony – to w zależności od otoczenia, kształtuje się ich własny charakter. Jak klimat plasuje się na granicy formalności, to nie można nie wspomnieć o stylistyce preppy, zwłaszcza, że ten model obuwia idealnie się w nią wpisuje. W przypadku zaprezentowanego zestawu mamy do czynienia z samymi klasykami stylu Ivy. Koszula OCBD, w połączeniu ze swetrem z warkoczowym splotem i uniwersytecką kurtką (tzw. lettermanem) tworzy zestawienie charakterystyczne, ale nie nazbyt krzykliwe. Zwolennicy stylistyki preppy w wersji ultraklasycznej mogliby w tym momencie zarzucić, że jeansy do niej nie pasują. My powiemy w tym przypadku tylko jedno – dawno i nieprawda 😉

4. Wysokie Brogsy

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl brogues brogsy boot yanko cuero

Klasyczne brogsy, tyle że w wersji z wysoką cholewką. Skąd wziął się pomysł na ażurowane buty? Jeśli chodzi o miejsce ich pochodzenia to bez wątpliwości możemy wskazać Szkocję i Irlandię.

Natomiast dziurkowanie rzekomo miało umożliwić odprowadzanie wody z wnętrza buta po przejściu przez podmokłe tereny. Nie jest to jednak w pełni potwierdzona teoria. Słowo brogue wywodzące się z języków: gaelickiego i szkockiego oznaczało początkowo typ obuwia służący głównie do pieszych wypraw w ramach terenów wiejskich. Dziś określilibyśmy je mianem obuwia outdoorowego. W XX. wieku zaczęły być akceptowane jako uzupełnienie eleganckiego ubioru mieszkańców miast, by dzisiaj być kojarzonymi przede wszystkim z elegancją.

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl zestaw country

Podobne rzeczy: Kurtka / Szalik / Koszula / Krawat / Sweter / Jeansy / Buty

Z tego krótkiego wstępu możecie się domyślić dlaczego postanowiliśmy zaproponować wam ich zestawienie z elementami charakterystycznymi dla stylu country. Pikowana kurtka typu husky, brązowy sweter v-neck, krawat myśliwski, błękitna ocbd, oraz oczywiście bohaterowie dzisiejszego materiału czyli dżinsy i trzewiki. Bardziej british country (dla purystów językowych brytyjsko-wiejski) Karol mógłby być tylko w kaloszach firmy Hunter i z wyżłem u boku.

5. Balmoral Boots

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl balmoral boots balmorale yanko

Na koniec zostawiliśmy coś specjalnego, czyli model zwany balmoralami. Wiele osób błędnie definiuje to pojęcie jako buty wykonane z dwóch rodzajów skór. tak naprawdę jednak chodzi o poziomy szew okalający cholewkę i jasno oddzielający jej dół od góry. Kiedy mamy model wykonany z dwóch rodzajów skór jest to od razu widoczne.

Patine.pl przyczyniło się do popularyzacji tego modelu w naszym kraju, bo nie ma innego sklepu, który miałby w swojej ofercie tyle balmorali. I dobrze że tak się dzieje, bo jeśli szukacie obuwniczego wyróżnienia się, to nie ma ku temu lepszej opcji.

męskie trzewiki które kochają się z jeansami Dandycore Patine Patine.pl zestaw dandy

Podobne rzeczy: Okulary / Marynarka / Golf / Poszetka / Jeansy / Buty 

Tweedy już dawno nie kojarzą się z aurą dziadkowatości i podstarzałego, akademickiego profesora. Dzisiejsze tweedy są lżejsze i wykonuje się z nich marynarki o bardzo współczesnych krojach, dlatego też warto dać im szansę na gruncie swojej garderoby. Drugim elementem, który od kilku sezonów triumfalnie wraca jest golf, który jest idealnym połączeniem stylu i praktyczności. Kiedy do wspomnianych rzeczy dorzucimy sobie jeansy i trzewikowe balmorale to raczej mało kto będzie w stanie posądzić nas o nadmierne hołdowanie stylowi retro, A gdy zależy nam na inteligenckim sznycie, to zawsze możemy dorzucić do tego okulary.

Męskie trzewiki, które kochają się z jeansami – specjalna oferta świąteczna sklepu Patine.pl

Mamy nadzieję, że ten materiał okaże się dla was ciekawą inspiracją w temacie tego, jak łączyć trzewiki i jeansy, by wyglądało to świetnie. Któraś z propozycji szczególnie przypadła wam do gustu? Jeśli tak, to dajcie nam o tym znać w komentarzu!

Do świąt na Patine.pl trwa akcja promocyjna, w ramach której większość modeli została przeceniona o 15%. Jeśli więc któryś z modeli przykuł wybitnie wasza uwagę, to warto nie odwlekać decyzji o jego zakupie.

W sytuacji, gdy jeszcze tego nie robicie, zachęcamy do bycia z nami w kontakcie poprzez nasze kanały social media:

Subskrybuj dandysi kanał: http://bit.ly/SubujDandysa
Dandysi Fanpage: http://bit.ly/DandysiFB
Dandysi Instagram: http://bit.ly/DandysiIG
Dandysi Wykop: http://bit.ly/DandysiWykop
Team Dandycore: http://bit.ly/DandysiaGrupaFB

Pozdrawiamy,
Dawid, Adam, Karol i Piotr
Członkowie zespołu Dandycore