Zakazany owoc #3

Obecna aura jest jeszcze nad wyraz letnia, więc publikacja zestawu z typowo letnim garniturem nie wydaje się aż tak nieodpowiednia jak mi się wcześniej wydawało ­čÖé

Zakazany owoc #3

Czerń na co dzień? Poproszę!

W ostatnich miesiącach coraz bardziej skłaniam się ku stosowaniu czerni na gruncie codziennej garderoby, zarówno eleganckiej jak i casualowej. Wielokrotnie wspominałem, że kurczowe trzymanie się zasady, wedle której jest to kolor niewarty zainteresowania prawdziwego dandysa nie jest dobrym działaniem dla naszego stylu. O wiele lepiej jest po prostu traktować go jako jeden z dostępnych kolorów. Jedyną rzeczą zaś, która może odwodzić nas od jego noszenia, powinien być brak nastroju lub chęci.

Na pewne rzeczy nie warto czekać

Wiecie dobrze, że jestem zwolennikiem racjonalnego wydatkowania środków na ubrania. W efekcie staram się ograniczać ilość zakupów dokonywanych w pełnej cenie i w większości przypadków liczę na łut szczęścia w postaci dotrwania upatrzonych rzeczy do sezonowych wyprzedaży. Czasami jednak zdarzają się takie modele, w przypadku których łatwo można przewidzieć, że raczej nie zagrzeją za długo miejsca na sklepowej półce. Czułem, że tak właśnie się stanie z beżowym garniturem w kratę Księcia Walii wykonanym z lnianego tweedu, który znalazł się w ofercie Massimo Dutti. Trzy lata pracy w sklepie dają spory wgląd w preferencje klientów. Garnitur zniknął w trzy miesiące, do wyprzedaży dotrwały skrajne rozmiary, z których nie dało by rady złożyć kompletu.

Tkanina, jak na lniany tweed przystało, jest dosyć gruba, przez co średnio nadaje się na tropikalne upały. Wbrew pozorom jest to tego garnituru zaletą, bo daje możliwość noszenia także podczas okresów przejściowych, kiedy temperatury oscylują w granicach przyjemnych 20 stopni Celsjusza. Dokonując zakupu, miałem w głowie zestawienie go z czarnymi dodatkami, które w mojej ocenie świetnie komponują się z taką kratką. Można nazwać to łutem szczęścia, albo wizualizacją level-up, ale trzy miesiące później na wyprzedaży udało mi się dorwać czarny dzianinowy t-shirt i licowe tassel loafersy, co dopełniło układanki. Dla tych, którzy nie lubią takiej ekstrawagancji alternatywnie można by zaproponować podmianę t-shirtu na białą koszulę ocbd, co by było bardziej klasycznie.

Foto – Adam Ptak

Garnitur – Massimo Dutti
T-shirt  – Massimo Dutti
Okulary – H&M
Zegarek – Daniel Wellington
Pasek – Lion
Buty – Berwick

Ten sam zestaw pojawia się w filmie o trendach na rozpoczynający się sezon. Serdecznie zapraszam do obejrzenia, jeśli jeszcze nie mieliście okazji ­čÖé

Pozdrawiam,

Dawid / Dandy