Monochromatryczny business casual

Wakacje mamy już daleko za sobą, jednakże letnie temperatury potrafią niekiedy utrzymywać się nawet do końca września, czego w tym tygodniu możemy być świadkami. Bardzo ciepłe pierwsze po wakacjach dni na uczelni czy w pracy mogą dać się ostro we znaki osobom, od których wymaga się bardziej formalnego stroju. Sposobem na poradzenie sobie z tymi niedogodnościami może być stonowany zestaw utrzymany w stylu business casual, aczkolwiek zinterpretowany nieco indywidualnie. Classic with a twist, jakby to określili styliści zza Oceanu Spokojnego.

Wykonana z bawełny koszulka, będąca syntezą koszuli z krótkim rękawem typu button down oraz koszulki polo, wg mnie świetnie sprawdza się przypadku sytuacji, kiedy szukamy balansu między wygodą noszenia a ogólnym wrażeniem. Materiał jest miękki i przewiewny, przez co świetnie zachowuje się przy wyższych temperaturach. Dopasowanie jest bez zarzutu, rękaw jest wszyty dosyć płytko, co chroni przed efektem „workowatości”. Jeśli nie wiecie o czym mówię, przypomnijcie sobie jakiekolwiek wesele na którym byliście i panów wesoło hasających w koszulach z krótkim rękawem. Tak, to straszny widok i w żaden sposób nie jestem w stanie domyślić się celu, jaki przyświeca twórcom przy wprowadzaniu do sprzedaży koszul o tak straszliwie szerokich rękawach. Bo na pewno celem tym nie jest dobry wygląd klientów.

Czerń lubi szarości – szare, wykonane z cienkiej wełny spodnie, idealnie komponują się z koszulką, a dzięki zaprasowaniu na kant podnoszą formalność całego zestawu, tak jak dopełniające całości czarne dodatki: pleciony, skórzany pasek, torba, sprytnie imitująca neseser, a także w całości wykonane ze skóry oxfordy typu cap toes.

Foto: Jacek Rękas

Koszulka polo – H&M
Okulary – H&M
Spodnie – Buttler&Webb
Pasek – bez metki
Torba – Reserved
Buty – Marks&Spencer