O mnie

Cześć,

Nazywam się Dawid Tymiński i jestem dandysem. W sumie mógłbym na tym poprzestać, ale nie potrafię odmówić sobie możliwości napisania czegoś więcej.

Dandyzm to jeden z pierwszych stylów życia w znaczeniu, w jakim rozumiemy ten termin współcześnie. Wynikające z niego umiłowanie wolności i piękna, indywidualizm jak również determinacja w dążeniu do celu sprawiły, że cztery lata temu postanowiłem podjąć wyzwanie przywrócenia go do zbiorowej świadomości. Dziś mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że się udało. Dandycore będzie tym miejscem, w którym każda zainteresowana tematem dandyzmu osoba znajdzie potrzebne jej informacje i inspiracje.

Głęboko wierzę, że ubiór to coś więcej aniżeli odpowiednio zszyte ze sobą fragmenty materiałów. Na blogu staram się przekonywać, że dbanie o tę sferę życia nie tylko daje sporo frajdy, ale także przynosi wymierne korzyści. Bo, jak mawiał mój literacki mentor, nigdy nie ma się drugiej szansy na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.
Mój świat nie kończy się jednak tylko na ciuchach. Staram się być wielozadaniowy, próbuję wielu rzeczy jednocześnie, efektem czego spotkasz mnie zarówno w uczelnianej bibliotece, handlowej galerii jak i na deskach teatru. Może kiedyś znajdę dziedzinę, której poświęcę się bez reszty. Na razie jednak się na to nie zanosi.

Niedoszły – upadły prawnik. Wieczna gaduła. Właściciel największych uszu w blogosferze.

To tyle, ile musisz o mnie wiedzieć na początek. Resztę, mam nadzieję, uda ci się znaleźć w poszczególnych wpisach 😉

Dandycore to blog modowo-lifestylowy, adresowany przede wszystkim do współczesnych dandysów – osób, dla których elegancja w każdej dziedzinie życia jest kwestią nie przymusu, a w pełni świadomego wyboru. Funkcjonując jeszcze pod dawną nazwą, mój blog został uznany jednym z najlepszych męskich blogów o modzie męskiej wg magazynu Press (07-08. 2015), udało mu się dostać do ścisłego finału konkursu Blog Roku 2014 (top 3 w kategorii Moda i Uroda), jak również zaistnieć w wielu publikacjach w mediach tradycyjnych i internetowych. Dandycore jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej wyrazistych blogów w swojej kategorii. W przeciągu każdego miesiąca blog dociera do 25 000 odbiorców, którzy czerpią z niego potrzebną wiedzę jak i inspiracje.

Jeśli chciałbyś mieć wpływ na publikowane na blogu treści, jak również poznać innych inspirujących Czytelników, to zapraszam do dołączenia do mojej grupy na Facebooku – Team Dandycore.