Pierwsza randka z dziewczyną – jak dobrze wypaść?

Pierwsza randka z dziewczyną to temat ważny, bo jak wiadomo pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Pewnie teraz się stresujesz, bo zależy Ci na tym, by dobrze się przygotować do spotkania i nie popełnić błędu już na starcie znajomości. 

Dzisiaj przedstawimy Ci siedem rzeczy, o których musisz pamiętać przed pierwszą randką. Po to, byś zaprezentował się z najlepszej strony i by ta pierwsza randka nie okazała się ostatnią!

Pierwsza randka z dziewczyną – film

Pierwsza randka z dziewczyną – Nie próbuj być kimś, kim nie jesteś

Cały bajer randkowania zawiera się w tym, by fajnie razem spędzać czas. Dlatego wasze osobowości, zainteresowania czy poczucie humoru powinny się realnie zgrać. Uwaga – R E A L N I E. Jeżeli więc robisz research żeby sprawdzić jak się przypodobać osobie, która Ci się spodobała, to popełniasz spory błąd.

Czas, który na to poświęcisz będzie czasem całkowicie zmarnowanym bo nie dość, że będziesz się czuł z tym źle, to utrzymywanie potem takiej iluzji nie jest łatwe. Pamiętasz historię Wielkiego Gatsby’ego? No właśnie! 

Serio, lepiej znaleźć kogoś komu zaimponują twoje pasje i twoja osobowość, bo tylko na tym da się zbudować coś trwałego. Nie musisz zajmować się czymś, co cię nie interesuje, tylko po to, by się przypodobać płci przeciwnej, albo dlatego, że napisali o tym w jakiejś badziewnej gazecie. Zwłaszcza, że nie jesteś ograniczony tylko do grona znajomych z podwórka, szkoły czy miejscowości, w której mieszkasz, tak jak np. twoi rodzice. Po to żyjemy w czasach tak dużej indywidualnej wolności, by wybierać opcje najlepsze z możliwych i zapoznawanie się choćby w Internecie otwiera przed Tobą nowe możliwości.

Pamiętaj, że możesz też po prostu mieć różne zainteresowania i koncepcje na siebie, wtedy wybór jednej z nich nie jest niczym złym. Nadal pozostaniesz autentyczny i zgodny ze sobą, a o to chodzi.

Pierwsza randka z dziewczyną – Prezentuj się atrakcyjnie


Wygląd jest bardzo ważny, nikt tutaj raczej nie będzie tego kwestionował. 

Kobiety bardzo często zwracają uwagę na to, czy facet jest ogólnie zadbany. Nie dbasz o siebie, to wypadasz z gry i nie możesz mieć pretensji do kobiet, że wolą tych, którzy przynajmniej wiedzą do czego służy żel pod prysznic czy antyperspirant. Mają wybór, tak samo jak i ty. 

Ważnym składnikiem wyglądu jest też to, w jaki sposób się ubierasz. Na pierwszej randce dobrze, byś postawił na prosty i sprawdzony zestaw, w którym czujesz się świetnie. Taki, który jest pewniakiem, w którym wyglądasz atrakcyjnie i który wesprze twoją pewność siebie. Nie kombinuj, bo potem zamiast cieszyć się spotkaniem, będziesz zastanawiał się, czy mogłeś zrobić coś lepiej.Ubierz się tak, byś wyglądał na ogarniętego i by twój strój był twoim wingmanem.

Nie masz pomysłu jak się ubrać? To idealnie się składa, że mamy książkę, w której znajdziesz gotowe pomysły, które zawsze się sprawdzają! 

pierwsza randka z dziewczyną poradnik książka męska szafa instrukcja obsługi

Nie musisz ufać nam, ale ponad 5000 osób, które już korzystają z tej wiedzy nie może się mylić. Polecamy też nasz artykuł oraz film dotyczący stricte ubioru na pierwszą randkę:

Podsumowując, w kwestii wizualnego ogarnięcia warto nie zawalić sprawy na starcie, zwłaszcza, że nie wymaga to jakiegoś kolosalnego wysiłku, o ile masz odpowiednie narzędzia.

Musisz mieć świadomość, że atrakcyjność to coś więcej niż tylko wygląd. Pasja napędza Cię do działania? Świetnie, kobiety lubią mężczyzn, którzy mają w swoim życiu jakąś wartość. Samo posiadanie to jednak nie wszystko. Wybierz najciekawsze, najbardziej zaskakujące, albo najbardziej zabawne jest aspekty i stwórz z nich historię, którą będziesz mógł sprzedać podczas randki. Zaintryguj ją!

Na pewno masz coś takiego, przecież poświęcasz na tę pasję tyle czasu! Kobiety, wbrew stereotypom, lubią nie tylko mówić, ale też słuchać. 

Sprzedając siebie w sposób ciekawy, zwiększasz szansę powodzenia całej misji. Uważaj jednak, by nie zarzucić jej lawiną szczegółowych informacji, to raczej jeszcze nie ten etap. Chyba, że chcesz skończyć jak dżentelmeni z popularnych memów.

pierwsza randka z dziewczyną mem 1

pierwsza randka z dziewczyną poradnik mem 2
Pierwsza randka z dziewczyną – Przejmij inicjatywę

Od razu zaznaczymy, że nie mamy na to badań. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że nawet jeśli kobieta, z którą się spotykasz, jest niezależna, to będzie co najmniej zadowolona, jeśli przejmiesz inicjatywę i nie będziesz jej zmuszał do dokonywania wielu wyborów. 

Przecież w związku z waszym spotkaniem dokonała ich już sporo!

Możesz nie mieć sześciopaka na brzuchu, bujnej czupryny czy najlepszych ciuchów, ale jak nie potrafisz podjąć najprostszej decyzji jak np. to, gdzie powinniście się spotkać, to stawiasz siebie na bardzo słabej pozycji. 

Niezdecydowanie is a big no no, nie tylko w randkowaniu. Bez przesady, to nie jest fizyka kwantowa, żebyś musiał rozważać dziesięć tysięcy możliwych scenariuszy, których nie da się odwrócić. Lepiej podjąć złą decyzję i potem ją poprawić, niż okazać się niezdolną do działania bułą.

Pierwsza randka z dziewczyną – Wybierz miejsce, które będzie odpowiednie

Miejsce spotkania ma znaczenie. Na tyle duże, że nawet istnieje nauka – proksemika, która zajmuje się badaniem relacji przestrzennych między poszczególnymi osobami, a także osobami a otoczeniem. 

Miejsce spotkania powinno umożliwiać spokojną rozmowę, dzięki której lepiej się poznacie. Z tego powodu nad kino czy bar, bardziej cenimy w tym względzie kawiarnię, restaurację czy ulubiony pub.
Nie zabieraj jej w miejsce, w którym nie czujesz się pewnie i którego nie znasz. Musi to być miejscówka sprawdzona, nie możesz sobie pozwolić, by jakiś czynnik zewnętrzny, jak np. słabe jedzenie czy nieuprzejmy kelner zrujnowały Ci wieczór, na który tak bardzo czekałeś.

Zwróć uwagę na “głośność” miejsca, by było w miarę spokojnie i komfortowo do rozmawiania.  Nawet pierwsza randka to jednak intymne spotkanie i jeśli okoliczności zmuszą was do wydzierania się w stylu komentatorów sportowych, to raczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Pierwsza randka z dziewczyną – Bądź uważny


Mówiliśmy sobie o tym, że kobiety lubią słuchać. A wiesz co lubią bardziej?  Być słuchane. 

Powiesz teraz, no super, ale mi odkrycie. Poczekaj, uspokój się, to nie jest tak proste, jak Ci się wydaje.

Bo tu nie chodzi o to, żeby tylko słuchać, ale przede wszystkim o to, by po wysłuchaniu zrozumieć, i dać do zrozumienia, że się wysłuchało. 

Zbyt skomplikowane? No to prościej, w punktach:

Ona mówi
Ty słuchasz
Rozumiesz
i zapamiętujesz kluczowe rzeczy i dopytujesz o ciekawe szczegóły

A potem jesteś w stanie się odnieść bezpośrednio, albo po czasie używając np. tzw. peryfrazy, czyli omówienia danej kwestii w swoimi słowami.

Jeśli chcesz wypaść jako materiał na długoterminowego partnera, to bez aktywnego słuchania ani rusz. 

Może na pierwszej randce nie myśli się aż tak długoterminowo, ale jeśli czujesz, że to ta właściwa, to danie jej możliwości bycia wysłuchaną będzie potężnym plusem. 

Największe syfy w związkach biorą się w 90% z jednego – braku otwartej komunikacji i strachu przed nią. A to podstawa, którą warto budować od samego początku.

Pierwsza randka z dziewczyną – Dbaj o drobne, uprzejme gesty

Czasy są jakie są i warto być uważnym. Jednakże! 

Osobiście nie spotkałem na swojej drodze kobiety, która czułaby się obrażona w przypadku okazania jej dość klasycznej uprzejmości, np. w postaci otwarcia drzwi czy pomocy we włożeniu płaszcza po spotkaniu.

W mojej ocenie to żadna opresja, a zwyczajne bycie miłym i pomocnym. Po prostu. I nie chodzi tutaj o to, byś kupił sobie jakiś zakurzony podręcznik savoir vivre’u i z pasją studiował go nocami. 

To bez sensu, a nawet może ci zaszkodzić, bo wiele z tych zasad, jak np. całowanie kobiet w dłoń, okrutnie się zestarzała. Wybierz te kwestie, które uznasz za stosowne i nieprzegięte. Nawet te podstawowe, jak przepuszczenie w drzwiach, czy pomoc w zdjęciu kurtki czy płaszcza robią różnicę.

Pomyśl tylko, podczas gdy większość giermków białorycerzy w necie, ty możesz realnie sprawić, by twoja wybranka poczuła się damą. I o to w tym wszystkim chodzi!

Pierwsza randka z dziewczyną – Nie zapomnij o uśmiechu

Uśmiech to klucz do serc, więc nie możesz go pominąć. Dodatkowo też warto, byś pamiętał, że najczęstszą reakcją zrwotną na niego jest… też uśmiech. A stąd już prosta droga do wzbudzenia pozytywnych emocji. 

Innymi słowy: sytuacja prawdziwego win-win. Ale… nie możesz przesadzić, bo jak będziesz się szczerzył przez całe spotkanie, to wyjdziesz na creepa (zwłaszcza kiedy akurat ona podejmie jakiś mało zabawny temat). Dozuj hojnie, ale z rozwagą. Postaraj się by było swobodnie, niech ten uśmiech naturalnie podkreśla rozmowę, a nie stanowi maskę, za którą chowasz stres. 

Ona też się stresuje, nie myśl sobie, że nie. Twoim zadaniem jest jednak redukcja jej stresu, nie potęgowanie go. 

A nie ma ku temu lepszego narzędzia, niż szczery, przyjazny uśmiech.

Masz swoje sposoby na udaną randkę? A może jakaś kwestia związana z tematem randkowania Cię trapi? Komentarze są do twojej dyspozycji, więc śmiało korzystaj. Dzięki za dzisiaj i do następnego!