Męski sweter krykietowy to jeden z najbardziej charakterystycznych modeli, jakie może mieć w swojej szafie stylowy mężczyzna. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są jego cechy, historia, a także gdzie znaleźć modele, które nie zabiją ceną, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jesteś w idealnym miejscu. Zapraszamy!
Męski sweter krykietowy – historia
Swetry krykietowe, znane także jako swetry tenisowe, powstały ponad 100 lat temu. Spopularyzowane zarówno na terenie Wielkiej Brytanii, jak i USA, używane były przez sportowców. Wielu sportowców. Całe drużyny i to rozmaitych dyscyplin, takich jak tenis, krykiet, polo i inne! Współcześnie są jednym z fundamentów stylu preppy, ale nie ograniczają się tylko do niego, o nie, bo w ostatnich latach zostały mocno zaadaptowane na gruncie stylu ulicznego.
Swetry krykietowe z oferty naszego sklepu Vintage Secondhand Dandy
Męski sweter krykietowy – elementy, które go tworzą
Umówmy się: w swetrach krykietowych jest na co popatrzeć. Nie są to ubrania prostolinijne. Warkoczowy splot dzianiny wprowadza piękną fakturę. Wielokolorowe lamówki, biegnące wzdłuż dekoltu, dołu swetra jak i rękawów dostarczają ciekawych kontrastów. Często występuje też umieszczone na piersi herbowanie, które pierwotnie symbolizowało przynależność do konkretnej uczelnianej społeczności.
Lamówki, warkoczowy splot oraz efektowe herbowanie – to detale, które charakteryzują sweter krykietowy / tenisowy
Męskie swetry krykietowe / tenisowe – dlaczego są tak drogie?
Jak widać bogactwo detali jest w przypadku swetrów krykietowych wyjątkowo silne. Z tej przyczyny swetry tego typu bywają o wiele droższe niż swoje prostsze odpowiedniki. Koszt produkcji jest zdecydowanie wyższy, ale inwestycja ta skutkuje wyjątkowo ciekawym, unikalnym ciuchem, który wywiera ogromne wrażenie.
Sweter krykietowy to jeden z najgorętszych trendów na sezon wiosna-lato 2023. W związku z tym w sklepach takich swetrów pojawia się coraz więcej, ale jest jeden poważny problem. Wykonane są najczęściej z akrylu, czyli tandetnej pseudowełny o słabych właściwościach.
A jak już mają w składzie wełnę albo bawełnę, to albo jest ich mało, albo kosztują dużo w zakresie od 500 do 1000 zł za sztukę, bo wyprodukowały je znane, drogie marki.
Pewnie pomyślałeś sobie teraz: byłoby super, gdyby się dało znaleźć takie swetry w dobrej jakości i cenie, która nie zabije mojego portfela!
I tak się składa, że się da! A konkretnie w naszym sklepie vintage Secondhand Dandy, gdzie codziennie wkładamy masę pracy, by kupowanie jakościowych opcji z drugiej ręki było szybkie, łatwe i efektywne.
Swetry krykietowe są naszym oczkiem w głowie. Wchodząc na stronę sklepu, masz gwarancję, że będzie tam na Ciebie czekać ich co najmniej kilka w kategorii “Swetry”.
Chcesz być na bieżąco z nowościami i specjalnymi akcjami w naszym sklepie? Zapisz się do newslettera poprzez formularz poniżej:
dodatkowo odbierz -10% na pierwsze zakupy i zapewnij sobie gwarancje otrzymywania raz w tygodniu najlepszych okazji wprost na swoją mailową skrzynkę. Tak jak prawie 800 innych osób, które już korzystają z tej opcji 🙂
Sweter krykietowy – z czym nosić i jak stylizować?
Sweter krykietowy jest na tyle silnym elementem, że potrafi się obronić jako główny punkt stylizacji. Co ważne, silnie eksponowane są koszula i krawat, naturalnie prowadzi do tego cięcie dekoltu w popularny serek jak i wspomniane wcześniej lamówki.
Sweter krykietowy jest zatem genialnym partnerem nieformalnych cięższych marynarek. Nie wzgardzi też towarzystwem wszelkich klasycznych okryć. Spodnie? Naprawdę dowolne proste bawełniane, denimowe, czy wełniane spodnie będą stanowić znakomite dopełnienie.
Jeśli lubisz klimaty smart-casualowe, a zwłaszcza jego odmiany: preppy / ivy, albo british country, to sweter w tym stylu może stać się jednym z podstawowych elementów w twoim stylowym arsenale. W razie szukania bardziej casualowych opcji, zwróć się ku bardziej ulicznym propozycjom.
Nosisz swetry krykietowe / tenisowe? A może dopiero planujesz je wprowadzić do swojej garderoby? Możesz śmiało napisać nam o tym w komentarzu pod tym wpisem.
Dzięki serdeczne za uwagę i do następnego!