Coś się kończy, coś zaczyna. Secondhand Dandy – czas (re)start!

Zabawną zasadą działania światła jest to, że jego podróż, mimo bycia najszybszą we Wszechświecie, nie jest natychmiastowa. W lustrze więc zawsze widzimy samych siebie z przeszłości. Skala tego przesunięcia jest absolutnie niezauważalna i chyba nikomu nie zaprząta ono głowy. Ale co gdyby podróż naszego lustrzanego wizerunku trwała 4 lata? Tak było niedawno w naszym wypadku.

Z tej strony Adam i Dawid, witamy w krótkiej opowieści o wskrzeszeniu marki Secondhand Dandy.

Sklep Secondhand Dandy – film o kulisach powstania!

W wakacje 2017, po pięciu latach istnienia bloga Secondhand Dandy, nadszedł jeden z największych zwrotów akcji, jakie miały tu kiedykolwiek miejsce. Zmiana nazwy, kalibracja targetu, zarówno osób goszczących na naszych łamach, jak i potencjalnych partnerów nas wspierających. Zmiana wymuszona niejako poprzez wyczerpanie niszy, niejako przez aktywne dążenie do uczynienia z bloga i innych mediów sposobu na życie. Fakt, dość mocno zmieniliśmy nasze podejście, ale czy sami ulegliśmy przemianie?

Nie zmieniliśmy się nic a nic

Gdy w te wakacje spojrzeliśmy w to „czteroletnie” lustro, zobaczyliśmy wciąż samych siebie. Dalej zajaranych ideą używanych ubrań i akcesoriów, dalej z tą samą werwą, wiedzą i zrozumieniem działania machiny, którą jest rynek odzieżowy w Polsce i na świecie. Nasze najważniejsze cechy, te które nas wyróżniały, ułożyły się z czasem w nieco inne wzory, nabrały mocy i świetnie się zestarzały. Stąd też ta retrospekcja. Spojrzeliśmy w lustro i zobaczyliśmy, że o ile my pozostaliśmy tacy sami…

Świat poszedł ostro do przodu

Lifestyle w Polsce to skomplikowany temat. Na szczęście chcemy omówić pokrótce tylko jedną rzecz. Stosunek do ubrań z drugiej ręki. Coraz powszechniej spotyka się naprawdę pozytywne reakcje w tym temacie. I to z coraz większej ilości powodów! W chodzeniu po lumpeksach nie chodzi już tylko o oszczędzanie. Na pierwszy plan wyłania się ciekawa modowa przygoda, dozbrojenie garderoby w trudno dostępne rzeczy, a także troska o środowisko. Ostra promocja takich miejsc jak Facebook Market, Vinted, czy nawet Olx przyczyniła się do znacznego podniesienia świadomości używanych rzeczy jako czegoś, co warto puścić dalej, zamiast wyrzucać bezpowrotnie do kosza.

I tutaj na scenę wkraczamy my!

sklep secondhand dandy vintage store dla mężczyzn

Secondhand Dandy to marka, która od początku miała bezpośrednią styczność z rynkiem używanych ubrań. Już pal licho nazwę, gwiazda bloga ogrom swojej garderoby zdobywała dzielnie polując w lokalnych ciucholandach. Formuła bloga w tej konwencji wypaliła się, a z czasem została wyparta przez nowe podejście. Mimo to, iskra doświadczana podczas lumpeksowych łowów wciąż się w nas tliła.

Jednocześnie nie mogliśmy przeoczyć faktu, że to, co nam do tej pory sprawiało tyle radości i satysfakcji, niejedną osobę wpędzało we frustrację, a niekiedy, nawet w całkowite porzucenie tego hobby. Nie każdy ma niestety czas, wiedzę i cierpliwość potrzebne do tego, by grzebać wśród ciasno ustawionych wieszaków i wyławiać perły, których, bądźmy szczerzy, jest bardzo niewiele, nawet w czasie nowych dostaw.

Podczas większego wyprzedawania zebranych przez nas rzeczy, gdzieś w okolicach połowy bieżącego roku, dokonaliśmy odkrycia: Możemy pomóc osobom, które lubią używane ubrania, ale nie mają czasu, chęci i umiejętności, by je znajdować.

I tak powstały podwaliny nowego życia marki Secondhand Dandy.

 

Secondhand Dandy – Jedyny w Polsce vintage store tylko dla mężczyzn!

Działamy w branży od wielu lat, stworzyliśmy w tym czasie masę projektów, niektóre były sukcesem, niektóre zupełnie nie. Ale nigdy dotąd nie mieliśmy takiego zaplecza jak teraz. Stworzenie i prowadzenie sklepu, cykliczne i wytrwałe łowy w secondhandach, zdjęcia produktowe, organizacja czasu pracy, płynne zarządzanie budżetem, kontakt z klientem… To wszystko już było, wszystkiego już doświadczyliśmy. Stąd też decyzja była łatwiejsza niż kiedykolwiek. Zakładamy nasz własny sklep!

Secondhand Dandy to pierwszy i jak dotąd jedyny sklep z rzeczami z drugiej ręki wyłącznie dla mężczyzn. To unikalna na rynku oferta skierowana do pasjonatów rzeczy używanych, ale też miłośników stylów, których elementy są w polskich sklepach rzadkością.

Co u nas znajdziecie?

  • Niebywałą selekcję. Staramy się wystawiać wyłącznie najciekawsze rzeczy, często unikaty, których odnalezienie w sklepie jest wyjątkowo trudne. Mamy też rzeczy bardzo jakościowe, nierzadko marek premium.
  • Konkrety. Do każdej wystawianej rzeczy mamy stuprocentowe przekonanie. Każda jest dogłębnie sprawdzana pod kątem uszkodzeń i najczęściej detalicznie opisywana.
  • Szeroki asortyment. Nie polegamy wyłącznie na jednym stylu, operujemy w szerokim spektrum oraz na ubraniach łatwo dopasowujących się do wielu sposobów ubierania się.
  • Wszystko podane na tacy. Zdjęcia pokazujące cały przedmiot oraz jego najważniejsze detale. Każdy wymiar dokładnie zmierzony i podany, skorygowane i zunifikowane rozmiary.
  • Pomoc w poszukiwaniu rzeczy. Opcja „Concierge” daje możliwość wypełnienia szczegółowego formularza, który uwzględnimy na kolejnych łowach.
  • Dropy co tydzień. Licznik na stronie nie kłamie, co tydzień na sklep wchodzi 15-30 nowych rzeczy. Nie szczędzimy sił na kolejne poszukiwania. Nowe produkty znajdziecie w sekcji “Nowości”.
  • Zero ryzyka. Zakupiona rzecz mimo dobrych wymiarów jednak nie do końca pasuje? Nie ma problemu, na zwrot czekamy 14 dni.
  • Przemyślany sklep. Wygodne płatności, wyśmienita obsługa klienta i podział według rozmiaru, rodzaju przedmiotu oraz stylu, w którym się odnajdzie. To wszystko możliwe jest dzięki współpracy z Shoper.pl, który po raz kolejny zapewnia nam wszystko, co potrzebne jest do efektywnego prowadzenia biznesu online.
  • Miłe powroty. Program lojalnościowy dorzuca kolejne złotówki rabatu podczas praktycznie każdego zakupu.
  • Ekologiczne przesyłki. Albo opakowania już raz użyte, albo takie pochodzące z recyklingowanych materiałów.

Zalet kupowania u nas jest mnóstwo. Wady? Portfel może nie wytrzymać ilości pereł, które u nas mamy.

Nie będziemy ukrywać, jesteśmy bardzo dumni z naszej oferty.

Pierwszy krok na nowo odkrytej ścieżce.

Od wielu lat lubimy oferować jakościowe rzeczy i poprzez fajne produkty dawać ludziom radość. Trochę przez przypadek zorientowaliśmy się, że żeby to robić, nie musimy sami tych rzeczy koniecznie produkować. Nasza praca leży gdzieś indziej. Mimo, że jest to ciężki kawałek chleba, cały wysiłek zwraca się nam z nawiązką, gdy kolejny wygrzebany z czeluści wieszaków przedmiot trafia do kolejnej zadowolonej osoby. Łowienie pereł i dostarczanie je osobom, które docenią ich blask.

Cała działalność Secondhand Dandy opiera się właśnie na tym jednym założeniu.

Dziękujemy za uwagę i liczymy, że zajrzycie do naszego nowego sklepu. Być może znajdziecie tam to, czego od dawna szukaliście, być może tylko uśmiechniecie się pod nosem i pomyślicie „może innym razem”, a może złapiecie się za głowę i pomyślicie „co oni znowu odwalili?”.

Na koniec zapraszamy do śledzenia naszych drugoręcznych poczynań w naszych social mediach, byście nigdy nie przegapili żadnej świetnej okazji:

 

Jakkolwiek by nie było, żegnamy się z Wami czule. Do zobaczenia przy kolejnych wpisach!

Dawid i Adam