Męska moda – najpopularniejsi influencerzy w Polsce – edycja 2021

Zdecydowaliśmy się w jednym miejscu zebrać najpopularniejszych polskich twórców, którzy mogą Was stylistycznie inspirować i prowadzić przez świat męskiej mody. Postawiliśmy na różnorodność. W naszym zestawieniu znajdziecie osoby, które są bardzo młode, jak takie, które przekroczyły sześćdziesiątkę. Mamy tu elegantów, streetwearowców, casualowców oraz osoby, które odważnie łączą różne światy.

Męska moda – najpopularniejsi influencerzy

Kryteria

W tym wpisie możecie spodziewać się podziału twórców na cztery różne kategorie:

  • twórcy stale publikujący, czyli tacy, którzy w ciągu ostatniego miesiąca coś na swojego bloga lub kanał na YouTube wrzucili;
  • twórcy o małej aktywności, czyli tacy, których blogi albo kanał na YouTube zawierają w sobie dużą ilość merytorycznych i inspirujących materiałów, ale ich twórcy skupili się na innym medium niż blog, czasem jednak wracają z nowymi wpisami;
  • instagramerzy smart-casual / eleganccy, czyli twórcy popularnych profili instagramowych, którzy skupiają się w głównej mierze na stylistyce eleganckiej, sartorialnej lub smart-casualowej;
  • instagramerzy casual, czyli twórcy popularnych profili instagramowych, którzy specjalizują się w szeroko pojętym casualu. Może to być normcore’owy casual, może to być charakterny streetwear albo dowolny nieelegancki styl;
  • Ludzie z mniejszym zasięgiem, ale dużym potencjałem, których treści nas zainteresowały.

Męska moda – najpopularniejsi influencerzy
Blogerzy stale publikujący:

Dandycore

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy Dandycore

https://www.instagram.com/dandycore/
https://dandycore.pl/
https://www.youtube.com/c/Dandycore/
https://www.facebook.com/DandycoreBlog
https://www.facebook.com/groups/320659795049111/

Nieskromnie zaczniemy od siebie. Jest nas czwórka, każdy reprezentuje sobą totalnie inne zainteresowania, styl i osobowość. Historia naszego bloga sięga już osiem lat wstecz.

Jesteśmy autorami książki “Męska szafa – instrukcja obsługi”, która jest doskonałą pozycją dla mężczyzn, którzy o modzie męskiej nie wiedzą nic, a chcą “ogarnąć” swój styl. Co więcej, opiera się ona (jako pierwsza w Polsce) o ideę kapsułowej garderoby. Co to znaczy? To znaczy, że wykorzystaliśmy możliwie jak najmniej elementów, żeby złożyć z nich jak najwięcej zestawów. Postawiliśmy na ponadczasowość i uniwersalność. Dobra garderoba, to nie ta, która pęka w szwach, tylko taka, która składa się z odpowiednich elementów.

Publikujemy na naszym blogu, na Instagramie, na YouTube, na Facebooku oraz zarządzamy jedną z większych i lepszych grup o modzie męskiej w Polsce – “Męska szafa – porady, wiedza, inspiracje – by Dandycore” liczy sobie już ponad 4100 członków!

Możecie spodziewać się u nas casualu oraz smart-casualu. Lubimy inspirować się różnymi stylistykami, takimi jak preppy, workwear czy styl militarny. Nie skupiamy się jednak wyłącznie na stylizacjach. Publikujemy materiały bogate w wiedzę i ciekawostki. Każdy jest w stanie znaleźć u nas inspirację i odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Nasza książka doczekała się już trzech sezonowych rozszerzeń – wersji letniej, jesiennej oraz zimowej. Jak się pewnie domyślacie, wiosenna też się pojawi. 😉

Mr Vintage

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy mr.vintagehttps://www.instagram.com/michalkedziora/
https://mrvintage.pl/

Wielu facetów sięga do bloga Michała Kędziory w pierwszej kolejności. Jest to najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny twórca w kategorii moda męska w Polsce. Michał poza mocnym smart-casualem (często bez krawatów) tworzy wiele wpisów, które nawet jeśli nie jesteś entuzjastą mody, to z pewnością Cię zainteresują. Są ciekawostkowe materiały o unikalnych sklepach i pracowniach, są materiały pokazujące “zaplecze” przemysłu odzieżowego i wiele, wiele innych. Zdecydowanie warto zajrzeć do Michała, jeśli szukacie wiedzy i inspiracji mocno osadzonej w klasycznym smart-casualu.

Ponadto Michał jest autorem dwóch książek o modzie męskiej. Pierwsza, czyli “Rzeczowo o modzie męskiej” to encyklopedyczno-podręcznikowa pozycja, która wprowadzi Was w meandry męskiego stylu, na bardzo dobrym teoretycznym poziomie. Druga, czyli “Jak się ubrać”, to gotowe rozwiązania – stylizacje, które odpowiadają na pytanie typu “jak mam się ubrać na okazję x”, a okazji w tej książce jest naprawdę sporo.

Czas Gentlemanów

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy Czas Gentlemanówhttps://www.instagram.com/kielban/
https://czasgentlemanow.pl/
https://www.youtube.com/c/CzasgentlemanowPlblog/

Dzieło Łukasza Kielbana, który z wykształcenia jest historykiem i swoją pasję do przeszłości postanowił połączyć ze stylem życia współczesnego mężczyzny. Czas Gentlemanów, jak sama nazwa wskazuje, w dużej mierze oferuje treści skupione na stylu życia, zasadach, emocjach oraz męskich sprawach osadzonych w kontekście klasycznych zasad i wartości. Łukasz o modzie pisze bardzo często w odniesieniu do savoir-vivre’u, warto więc odwiedzić jego bloga jeśli chcecie reprezentować sobą najwyższy możliwy poziom męskiego charakteru.

Łukasz jest również autorem dwóch książek. Pierwsza, to “Mężczyzna z klasą – poradnik współczesnego gentlemana”. Znajdziecie w niej masę wskazówek o tym, jak być tytułowym mężczyzną z klasą, zarówno w wyglądzie, zachowaniu jak i codziennych, wydawać by się mogło prozaicznych czynnościach, takich jak np. golenie. Druga książka Łukasza, to “Charakter”, przewodnik dla mężczyzn, którzy chcą walczyć z bylejakością w swoim życiu i są gotowi tę walkę zacząć od samych siebie.

Tomasz Miler

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy Tomasz Milerhttps://tomaszmiler.com/
https://www.instagram.com/tom_miler/
https://www.youtube.com/c/TomaszMiler123/

Whiskey, cygara i krawiectwo miarowe w brytyjskim stylu. Jeśli wasze serce zaczęło bić właśnie mocniej, to powinniście odwiedzić bloga i instagrama Tomasza Milera. Co prawda na blogu publikuje dość rzadko, ale nadal jest to skarbnica wiedzy i inspiracji, plus jest bardzo aktywny na YouTube! Głównie w temacie alkoholi, ale nie tylko. Tomek jest właścicielem kilku marek, odzieżowej, z galanterią skórzaną oraz własnej marki alkoholi.

Co ważne, nie jest teoretykiem, wszystko o czym pisze sprawdził na własnej skórze, gardle i żołądku. Dlatego możecie mieć pewność, że nie przepisuje informacji i opinii, które przeczytał gdzieś w internecie. Tomek jest również “dzikiem”, który swoje doświadczenia związane ze zmianą sylwetki i tym jak wpływa to na garderobę często przemycał w tworzonych przez siebie treściach.

Pan Grono

https://www.instagram.com/mrgrono/
https://pangrono.pl/

Pan Grono, czyli Michał Gronowski to model, trener personalny oraz entuzjasta klasycznej mody męskiej. Czterokrotnie znalazł się na okładce Men’s Health i jak sam o sobie mówi, być może jest jedynym trenerem personalnym, który na co dzień chodzi pod krawatem. Jeżeli siłownia to wasz drugi dom i wasza sylwetka bezpośrednio o tym świadczy, to koniecznie odwiedźcie jego bloga i instagrama. Zobaczycie, że elegancki ubiór i sportowy styl życia mogą iść ze sobą w parze. Poza stylizacjami Pan Grono przekazuje w swoich wpisach dużo wiedzy na temat ubioru, własne spostrzeżenia dotyczące przemysłu odzieżowego i otaczającego nas świata. Prowadzi również swój podcast!

Jan Adamski

https://www.instagram.com/janadamskieu/
https://janadamski.eu/

Blog Jana Adamskiego, to doskonały przykład tego, jak można w nieskrępowany sposób przelać całą swoją osobowość na format internetowego bloga. Jan skupia się przede wszystkim na klasycznej męskiej elegancji. Eksploruje ją wzdłuż i wszerz, dlatego poza ogromną ilością wiedzy można znaleźć u niego masę ciekawostek. Nie brakuje też rozważań dotyczących tego co wypada, co nie wypada i dlaczego. Rozkłada na czynniki pierwsze kolory, wzory i różne połączenia z niemal zegarmistrzowską precyzją.

Ponadto lubi pisać o swoich pasjach – ptakach, kwiatach, rocku progresywnym, polityce oraz gospodarce. Jest w nim tyle autentyczności, że osoby, które lubią spotykać się z wyjątkowymi charakterami, z pewnością zostaną u niego na dłużej.

Łukasz Podliński

https://www.instagram.com/podlinski_lukasz/
https://www.podlinski.net/
https://www.youtube.com/c/Podlinski/

Jeśli potraficie się ubrać, ale nie potraficie o siebie zadbać, to efekt nie będzie taki dobry, jak mógłby być. Na szczęście na posterunku jest Łukasz Podliński, który nie dość, że zna się na stylu, perfekcyjnie ogarnia casual, to jeszcze jest prawdziwym ekspertem w temacie męskich kosmetyków.

Nie wiecie jaką fryzurę wybrać? BUM – Łukasz Podliński. Pomady do włosów to dla Was czarna magia i nie wiecie co i jak? BUM – Łukasz Podliński. Inne kosmetyki i porady dotyczące dbania o siebie, swoją cerę itd. to dla Was coś nowego? BUM – Łukasz Podliński. Treści przez niego tworzone to doskonała podstawa do tego, żeby skutecznie, bez uszczerbku dla własnego czasu i portfela się ogarnąć.

Jakub Roskosz

https://www.instagram.com/jakubroskosz/
https://jakubroskosz.com/

Fascynował Was kiedyś świat premium, ale tak naprawdę PREMIUM, dosłownie P R E M I U M? Jeśli tak, to powinniście zajrzeć na bloga i instagrama Kuby Roskosza. Najdroższe zegarki, jachty, luksusowe samochody, gadżety, które Kuba częściowo sprawdził w praktyce i mistrzowsko ogarnął w teorii to clue treści przez Niego tworzonych.

Nawet jeśli wasza wypłata jeszcze nie pozwala na prezentowany u Kuby styl życia, to z czystej ciekawości warto poczytać o tym jak powstają samochody w fabryce Rolls Royce albo dlaczego drogie zegarki są takie drogie. Instagram Kuby to również bardzo ciekawe doświadczenie estetyczne, bo często zabiera on swoich odbiorców w wyjątkowe podróże po całym świecie.

Męska moda – najpopularniejsi influencerzy
Blogerzy o małej aktywności:

Ekskluzywny Menel

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy ekskluzywny menel kamil pawelskihttps://www.ekskluzywnymenel.com/
https://www.instagram.com/ekskluzywny_menel/

Kamil Pawelski znalazł odpowiedź na pytanie “a co gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?”. Mimo, że nie wyjechał w Bieszczady, tylko do puszczy w Biebrzańskim Parku Narodowym. Zanim jednak to zrobił, zdążył stać się ekspertem od stylu, często łącząc streetwear i elegancję. W jego zestawach nie brak odważnych połączeń. Zdążył też zostać muzykiem i nagrać własną płytę. Jakby tego było mało, zdążył założyć rodzinę i często dzieli się swoimi bardzo szczerymi i bezpośrednimi spostrzeżeniami odnośnie związku i ojcostwa.

Dla wielu wzór do naśladowanie i niedościgniony ideał tego, jak chciałoby się pokierować swoim życiem. Warto śledzić jego poczynania, nie tylko dlatego, że dobrze się ubiera, ale dla jego szczerości oraz realnego przykładu tego, że w życiu można wiele rzeczy robić “inaczej” i znaleźć swoją własną receptę na szczęście.

Outdersen

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy outdersenhttp://www.outdersen.com/
https://www.instagram.com/outdersen/

Parafrazując klasyka, “Proszę państwa Łukasz będzie pisał, no jest sartorialnie, jest kurde sartorialnie!”. Bo właśnie takiego klimatu możecie spodziewać się po Outdersenie – większość jego stylizacji, niezależnie od tego jakie są ich korzenie, wydaje się być przepuszczona przez filtr wyluzowanej i swobodnej włoskości. Nawet jeśli Łukasz prezentuje casual, to i tak jest w tym jakiś sartorialny sznyt.

Dzięki temu wszystko co pokazuje jest bardzo instagramowo-lookbookowe, wygląda po prostu genialnie. Dlatego szczególnie polecamy jego bloga (choć tam ostatnio nic nowego się nie pojawiło) oraz instagrama osobom, które cenią sobie magazynową estetykę, w której nie ma miejsca na błędy. Jeśli spodoba Wam się jego stylistyka, to wsiąkniecie w nią naprawdę głęboko i mocno.

Albert Borowiecki

https://4gentleman.pl/
https://www.instagram.com/albertborowiecki/

Jeśli współczesna męska elegancja, z jakiegoś powodu, miałaby się znaleźć w encyklopedii i potrzebowałaby wizualnego zobrazowania – przykładu, to z pewnością jej wydawcy powinni skorzystać ze zdjęć Alberta. Mistrz smart-casualowych kamizelek, płaszczy i dobrego dopasowania, zawsze uśmiechnięty i nienagannie ubrany. Obecnie publikuje głównie na swoim instagramie, ale warto też odwiedzić jego bloga, chociażby dla archiwalnych wpisów.

Kiedykolwiek fascynował Was ubiór mieszkańców Florencji czy bywalców targów Pitti Uomo? To z pewnością spodobają Wam się propozycje Alberta, gdyż we włoskiej stylistyce siedzi on bardzo mocno.

Męska moda – najpopularniejsi influencerzy
Instagramerzy smart-casual/eleganccy:

Bartosz Jan Leśniak

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy Bartosz jan Leśniakhttps://www.instagram.com/bartforrester/

Prawdopodobnie najbardziej znany polski dandys. Bartek prowadzi swojego Instagrama w mocno sartorialnym stylu. Jak klapy, to szerokie, jak płaszcze, to długie, jak jakość, to najwyższa, a jak bańka, to półtorej #pdk. Często inspiruje się modą z dwudziestolecia międzywojennego, nie kopiuje jednak fasonów 1:1 z przeszłości, zawsze dostosowane są one do współczesności. Ostatnio można również zaobserwować u Bartka zamiłowanie do stricte amerykańskich elementów stylistycznych.

Poza tym, warto oglądać jego stories, gdzie pokazuje swoje codzienne życie, dla wielu jest to czyste la dolce vita. Dobre alkohole, wieczorne wyjścia i, uwaga, regularne airsoftowe strzelanki. Co więcej, Bartek mocno interesuje się historią i jego stories często skupiają się wokół ciekawostek i najważniejszych wydarzeń związanych z II wojną światową.

Ireneusz Korzeniewski

https://www.instagram.com/styleman.pl/

Jeśli kiedyś śmialiście się z gości, którzy mają siwe włosy i nazywaliście ich dziadkami, z góry nadając im zestaw określonych, mało pozytywnych cech, to w tym momencie powinniście przestać. Irkowi nie brakuje, energii, stylu i charakteru, ba ma go więcej niż niejeden młodzieniaszek.

Styleman, bo pod takim pseudonimem publikuje, to przede wszystkim życie na najwyższym możliwym poziomie. Luksusowe samochody, motocykle, podróże i bezkompromisowe, bardzo indywidualne stylizacje, które często zaskakują odważnymi propozycjami. Jednak Ireneusz zawsze dzielnie dźwiga ciężar propozycji, które stylistycznie mogłyby przytłoczyć wielu młodych adeptów męskiej mody. Warto go śledzić dla inspiracji i estetyki.

Męska moda – najpopularniejsi influencerzy
Instagramerzy casual:

Maks Behr

https://www.instagram.com/maksbehr/

Maks wygląda jak model, żyje jak model i ubiera się jak model. Pewnie dlatego, że jest modelem… No tak. Warto śledzić jego poczynania na instagramie, szczególnie jeśli interesuje Was stylistka modowa, ale jednak zwrócona w stronę casualu z nutą elegancji. Fasony, kroje i zestawienie kolorystyczne są bardzo współczesne i doskonale pasują do młodych mężczyzn.

Michał Będźmirowski

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy modny tatahttps://www.instagram.com/modny_tata/

Nie sposób nie porównać Michała z Kamilem Pawelskim aka Ekskluzywnym Menelem. Modny Tata pozostał jednak w mieście i w swojej postawie i stylizacjach postawił na siłę i swego rodzaju “pazur”. We wszystkich jego propozycjach widać charakter i bezkompromisowość. To doskonały przykład dla wszystkich ojców, którzy chcą mieć wzór i inspirację, żeby nie wyglądać jak “typowy tata”, tylko jak modny tata! Och, wait. Jak widać Michał trafił w dziesiątkę!

Konrad Delekta

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy Konrad delekta rebe fashion stylehttps://www.instagram.com/rebelfashionstyle/

Podróże, siłownia i styl, który pasuje przede wszystkim do młodych, dynamicznych facetów, którzy chcą być na czasie, ale wolą uniknąć wrażenia, że urwali się z choinki. Konrad jest niepokorny w podejściu do stylu i nazwa jego instagrama bardzo dobrze do niego pasuje. Jeśli wydaje się Wam, że nie można dobrze połączyć mokasynów i tank-topu, to Konrad szybko wyprowadzi Was z błędu.

Bartosz Fituła

https://www.instagram.com/bartoszfitula/

Bartek na swoim instagramie postawił na estetyczne stonowane kadry. Bardzo dobrze pasuje to do jego stylu, który jest pasującym praktycznie do każdego casualem na bardzo wysokim poziomie. Patrząc na jego stylizacje bardzo łatwo można przekonać się do pewnych mniej popularnych elementów i propozycji oraz po prostu zechcieć wizualnie się “ogarnąć”. Doskonałe źródło inspiracji dla tych z Was, którzy nie czuliby się zbyt dobrze pod krawatem.

Filip Turowski

https://www.instagram.com/glodnyswiata/

Głodny świata Filip pokazuje, że jego apetyt podróżniczy jest nieograniczony, przy okazji udowadnia, że podróżnik nie musi wyglądać jak ekspert od survivalu albo podróbka szalonego naukowca samotnie pchającego się w środek amazońskiej puszczy. U Filipa możecie liczyć na proste i bardzo dobre casualowe propozycje, które nie wymagają żadnego “przełamania się” żeby zacząć je nosić.

Radek Pestka

Męska moda - najpopularniejsi influencerzy Radek Pestkahttps://www.instagram.com/rdslav/

Oversize, streetwear i high fashion to frazy, które co jakiś czas wpisujecie w wyszukiwarkę? Wszystko to znajdziecie u Radka, który w naszym zestawieniu prezentuje bardzo wyjątkowy i unikalny styl. Zdecydowanie są to propozycje dla odważnych, którzy świat mody lubią eksplorować bardzo głęboko i nie boją się kontrowersyjnych propozycji. Podziwiamy go za odwagę i bezkompromisowość, którą sobą reprezentuje.

Męska moda – najpopularniejsi influencerzy
Mniejsze profile warte uwagi:

Łukasz Dusza

https://www.instagram.com/time_for_design/

Dominik Wojciechowski

https://www.instagram.com/domajnik_/

Tobiasz Nowakowski

https://www.instagram.com/tobiasznowakowski/

Karol Majchrzak

https://www.instagram.com/majchrzakarol/

Beniamin Janik

https://www.instagram.com/beniaminjanik/

Adam Kruszyński

https://www.instagram.com/adamkruszynski/