Męski wizerunek do kwadratu. Dandycore.consulting – czas start!

To już siedem lat!

Rozwój jest naturalną konsekwencją przemyślanego działania. Z tego właśnie powodu już od prawie siedmiu lat zachęcamy wszystkich odbiorców Dandycore do przyjęcia dandysiej postawy, czyli dbania o te aspekty życia, które uznaje się za ważne i warte poświęcania swojego czasu i energii. Kiedy w 2012 r. stawiałem pierwsze kroki w blogosferze zakładałem, że ten projekt może się powieść. Dziś, kiedy patrzę na to wszystko z perspektywy całego tego czasu, stwierdzam, że sprawy nie mogły potoczyć się lepiej. Razem z wami udało się stworzyć miejsce inne niż wszystkie. Bez uprzedzeń, negatywnych emocji i twardego dogmatycznego podejścia. Treściowe, merytoryczne, ale pozbawione zadęcia. Takie, które z którym się zostaje i do którego często się wraca.

Dziś Dandycore to nie tylko zespół czterech kreatywnych świrów z różnych bajek, których połączył jeden ambitny cel – walka o to, by polscy mężczyźni przezwyciężali stereotypy, żyli pełnią życia i byli inspiracją dla innych w swoim otoczeniu. To przede wszystkim ruch, który przywrócił świadomość dandyzmu jako atrakcyjnego współczesnego stylu życia. W tym miejscu w imieniu całej ekipy DC chciałbym serdecznie podziękować Wam za Wasz wkład w realizację tej misji i prosić o dalsze wsparcie. Pamiętajcie, że każda odsłona witryny, każdy komentarz, lajk, serduszko, czy subskrypcja dają szansę na dotarcie do nowych osób, które mogą potrzebować dandysiej informacji, porady czy inspiracji.

Dandycore – nowy rozdział

Naszą czwórkę połączyła pasja do dzielenia się wiedzą. Poświęcaliśmy niezliczone godziny na research, pisanie tekstów, nagrywanie, montaż, sesje zdjęciowe, social media, odpowiadanie na maile i wiadomości, kontakty z agencjami i innymi twórcami. Wszystko to jest nieodłącznym elementem pracy twórcy, niestety jednak pożera czas, który można by spożytkować na tak prozaiczną rzecz jak np. zarabianie pieniędzy. Tak długo jak jest się w odpowiednio beztrosko-studenckim momencie swojego życia  można przymykać na to oko. Ale kiedy nadchodzi czas podejmowania ważnych decyzji, to nie ma miejsca na wahanie czy zwlekanie.

Bardzo często mówimy w naszych materiałach, aby podejmować świadome decyzje. Świadomi miejsca, w którym jesteśmy, postanowiliśmy podjąć decyzję ważną i odważną. Jest to odpowiedź na nasze wewnętrzne potrzeby, ale też na sygnały docierające z waszej strony.

Przedstawienie czas zatem zacząć!

Męski wizerunek – czym tak naprawdę jest?

Wiele osób, słysząc o wizerunku, reaguje wręcz alergicznie. I nie ma się co dziwić, bo znaczna część branży kreatywnej i stylistycznej, o ironio, zapomniała należycie zadbać o swój własny wizerunek i nie kładzie dostatecznego nacisku na edukację w tym zakresie. Prawda jest brutalna: większość ludzi nie rozumie istoty wizerunkowania, nie jest w stanie dostrzec jego złożoności, użyteczności w codziennym działaniu, jak również celu. A jeśli już coś w tym temacie im świta, to albo traktują go powierzchownie, redukując go do samej fasady (moda, pielęgnacja etc.), albo odrzucają jako działanie fałszujące rzeczywistość.

Ciekawe wnętrze jak najbardziej może obronić się bez fasady. Fasada bez wnętrza zaś jest wydmuszką. Ładną, ale jednak. I w takich przypadkach o prawdziwym wizerunku nie może być mowy.

Nie powinno się oceniać książki po okładce. Ale, umówmy się, często to robimy. Bo nie mamy czasu, chęci, albo możliwości zagłębienia się w treść. Dobry wizerunek jest okładką naszej osobowości, kompetencji i wiedzy. Głównym zadaniem tej okładki nie jest zastępowanie treści, ale promowanie jej w taki sposób, by z wielu dostępnych opcji ktoś wybrał akurat tę oferowaną przez nas.

Niby proste, a jednak nie.

Można by pomstować na to, że sytuacja nie wygląda dobrze, ale to nie jest postawa godna prawdziwego dandysa. Kiedy rzeczywistość niedomaga, dandys nie narzeka, tylko bierze sprawy w swoje ręce i stara się być motorem pozytywnych zmian.

Męski wizerunek ma znaczenie

Z tego powodu w grudniu 2018 r. postawiliśmy sobie ambitny cel do realizacji w roku obecnym. W 2019 chcemy przywrócić męskiemu wizerunkowi należne mu miejsce. Rozprawić się z kilkoma stereotypami w tym temacie jak również przekonać kolejnych mężczyzn, że dbanie o tę sferę realnie się opłaca i nie ma w tym ani grama niemęskości. Wbrew pozorom, w opisywanym temacie jest jeszcze wiele do zrobienia.

W waszych głowach może rodzić się teraz pytanie: Ale przecież robicie to od siedmiu lat, więc o co chodzi?

Chodzi o rozwój. Ale nie taki w stylu łapania się za ręce i krzyczenia „Sukces!”, albo sprzedawania 1000 biletów na konferencję pt.: „Jak zarobić pierwszy milion?” po cenie 1000 zł każdy. Mamy na myśli rozwój dandysi, czyli realny, oparty na prawdziwych przesłankach i nakierowany na określony cel.

W tym konkretnym przypadku chodzi o wyjście ze świata wirtualnego i przejście do „realu”, by dać nową jakość na rynku usług wizerunkowych kierowanych do mężczyzn.

Koncentrując się na kliencie, nie zamykać go w sztywnych ramach, ale zachęcać do własnych poszukiwań i edukować tak, by stał się w tym temacie w pełni samodzielny. Dostarczać rozwiązań, które będą dopasowane do jego potrzeb, stylu życia i preferencji. Przede wszystkim zaś w każdym podejmowanym zadaniu realizować męską, pragmatyczną zasadę „Minimum czasu – maksimum efektu”.

Niezmiernie się cieszymy, że dziś właśnie możemy pokazać Wam efekty sześciu miesięcy naszej intensywnej pracy.

Dandycore.consulting – pierwsze kompleksowe podejście do tematu męskiego wizerunku

męski wizerunek dandycore consulting męski wizerunek personal shopping foto wideo personal branding szkolenia

Witryna Dandycore.consulting to efekt siedmiu lat naszego doświadczenia w zakresie wizerunku, sprzedaży, męskiej mody oraz osobistego rozwoju. Jest to także odpowiedź na apele wielu z Was, wiernych i stałych odbiorców naszej internetowej działalności, którzy potrzebują także bardziej spersonalizowanych rozwiązań. Wreszcie jest to miejsce, gdzie kwestie wizerunkowe realizuje się konkretnie, szybko i efektywnie.

Po męsku.

Nasze usługi podzieliśmy na cztery ogólne bloki:

  • Personal Shopping
  • Foto / Wideo
  • Personal Branding
  • Szkolenia

Cała usługa jest w pełni konfigurowalna, przez co jesteśmy w stanie skroić ją na miarę indywidualnych potrzeb i możliwości.

Męski wizerunek – Personal Shopping

męski wizerunek dandycore consulting Dawid Tymiński Karol Majchrzak personal shopping męski stylista doradca wizerunkowy

Jeśli jesteś w ubiorowej potrzebie, a perspektywa skorzystania z usług stylisty przyprawia Cię o drżenie serca i portfela, to nasza usługa doradztwa zakupowego jest stworzona z myślą o Tobie.

Siedem lat prowadzenia strony o męskim stylu życia dały nam wiedzę, znajomość historii ubioru jak i poszczególnych stylistyk. Setki godzin spędzone na salach sprzedaży, zarówno w charakterze sprzedawców jak i klientów, pozwoliły wypracować rozwiązania, które idealnie wpisują się w męskie potrzeby. Całościowe podejście do tematu wizerunku zaś pozwala na zintegrowanie stroju z tym, co najważniejsze – Twoją osobowością.

Oprócz unikalnego systemu, który pozwala efektywnie przemierzyć całą galerię handlową w sześć godzin, oferujemy dawkę solidnej wiedzy, która sprawi, że samodzielne podejmowanie decyzji w tym temacie nie będzie sprawiało problemów.

Naszym celem jest stworzenie idealnej, dopasowanej do Twoich potrzeb kapsułowej garderoby (np. na wzór tych, które prezentowaliśmy już na blogu). Zbudowanej z ubrań, których potrzebujesz i po które sięgać będziesz z przyjemnością. Wreszcie też takiej, w której ubrania zachowują się jak klocki Lego – będą zawsze do siebie pasować, niezależnie od konfiguracji.

Więcej na ten temat na: dandycore.consulting/personal-shopping

Męski wizerunek – Usługi Foto / Wideo

męski wizerunek dandycore consulting Adam Ptak Piotr Karwala usługi foto wideo

Nie ma wizerunku bez warstwy wizualnej – to wynika nawet z samego języka. Obrazy są z nami nieustannie, codziennie tysiące z nich walczy o naszą uwagę. Jeśli chcesz, by te prezentujące Ciebie przebiły się przez wizualny szum, nie możesz sobie pozwolić na niską jakość czy brak planowania efektu.

Setki godzin spędzonych na sesjach, planach zdjęciowych, podczas montażu i retuszu dają gwarancję, że powstałe w ramach współpracy materiały będą profesjonalne. Działalność internetowa jak i wiedza z zakresu komunikacji wizerunkowej pozwalają tworzyć wizualne materiały tak, by właściwie wyróżniały się na tle im podobnych.

Intrygowały.

Robiły wrażenie.

A przede wszystkim wzbudzały emocje.

Praca z obiektywem aparatu czy kamery nie jest łatwa, zwłaszcza, gdy na co dzień się z nim obcuje. Wiemy jednak jak tego typu trudności minimalizować, by nie stanowiły realizacyjnego problemu. Decydując się na nasze usługi foto / wideo, oprócz konkretnego efektu, otrzymujesz także cenne umiejętności, które zdecydowanie podniosą Twój poziom pewności siebie.

Więcej na ten temat na: dandycore.consulting/foto-wideo

Męski wizerunek – Personal Branding

męski wizerunek dandycore consulting personal branding

Na wizerunek, składa się wszystko to, co robisz, o czym mówisz i w co wierzysz. Czasami, by osiągnąć lepszy efekt, nie trzeba zmiany a usystematyzowania. Nasza usługa personal brandingowa ma za zadanie sprawić, byś w każdej sytuacji czuł się i był najlepszą wersją siebie.

Świadomość swoich mocnych stron pozwala podkreślać te aspekty, które są ważne i minimalizować wpływ tych mniej pożądanych. Strategia wizerunkowa kierunkuje rozwój, wyznacza cele i „opakowuje” działania, by były bardziej doniosłe i widoczne. Tutaj nie chodzi o fałszowanie czy tworzenie pozorów. Praca personal brandingowa jest wsparciem, a nie zastępowaniem czy sztuką dla sztuki.

Do wizerunku podchodzimy całościowo. Z tego powodu w ramach usług personal brandingowych zajmiemy się stylem, autoprezentacją, wystąpieniami publicznymi i storytellingiem. By na każdym polu widać było to, co w marce osobistej jest najważniejsze – zaangażowanie.

Więcej na ten temat na: dandycore.consulting/personal-branding

Męski wizerunek – Szkolenia

męski wizerunek dandycore consulting szkolenia autoprezentacja dress code storytelling prezentacja

Wszystkie z posiadanych przez nas kompetencji, jak i towarzyszącą im wiedzę, możemy zamknąć w formie szkolenia dla większej grupy osób. Tak, by każdy z uczestników wyszedł z niego usatysfakcjonowany wartością i zainspirowany do własnych poszukiwań.

Niezależnie czy chodzi o dress code, sztukę prezentowania czy opowiadanie historii, forma i treść szkolenia zostanie dostosowana do wymagań i potrzeb audytorium, z którym przyjdzie nam pracować. Jesteśmy praktykami, więc sporą część spotkania poświęcamy na interakcję z uczestnikami, jak i zadania, które przetestują, czy zaprezentowana wiedza została należycie przyswojona.

Kiedy bowiem w grę wchodzą najważniejsze zasoby – czas i uwaga – nie ma miejsca na narzuconą nudę i średnio ciekawą formę jak od sztancy.

Więcej na ten temat na: dandycore.consulting/szkolenia

Dandycore.consulting – podsumowanie

Jesteśmy niezmiernie ciekawi jak oceniacie naszą inicjatywę! Zapraszamy do dzielenia się uwagami, sugestiami i wrażeniami z wizyty na stronie, gdyż każdy głos jest dla nas niezwykle cenny.

Ważna informacja jest taka, że do 15.06.2019 r. obowiązywać będzie do 20% rabatu na oferowane przez nas usługi (z wyłączeniem pakietu personal brandingowego), więc warto się pospieszyć, bo kalendarz nie jest z gumy.

Zapraszamy do kontaktu mailowego poprzez formularz na stronie, albo tradycyjnie poprzez adres mailowy: dawid[at]dandycore.pl.

Chcielibyśmy podziękować tym, bez których wsparcia start tego projektu nie byłby możliwy:

  • Blackbeard Barbershop&Barellhouse za udostępnienie wnętrz do sesji
  • FLTM – Jakub Specylak za przeprowadzenie sesji zdjęciowej
  • Kamili i Kacprowi za użyczenie wizerunków do sesji
  • Wszystkim klientom, którzy zdecydowali się wziąć udział w beta-testach naszych usług
  • marce Lancerto za wypożyczenie garnituru do sesji zdjęciowej
  • Przemkowi i Kubie z Major Project za optymalizację strony

Każdy produkt czy usługa w początkowej fazie potrzebuje medialnego wsparcia, więc wszelkie socialmediowe udostępnienia informacji o naszych usługach są na wagę złota. Pamiętajcie, że wszystko, co do tej pory udało się na Dandycore osiągnąć odbywało się ZAWSZE przy Waszym aktywnym udziale. Tym razem na pewno nie będzie inaczej i za tę aktywność z góry jesteśmy wdzięczni.

Na ten moment wiemy jedno. Na pewno będzie się działo 🙂

Pozdrawiamy Was serdecznie,

Dawid, Piotr, Adam i Karol,
Członkowie zespołu Dandycore