Pokaż mi swój zegarek, a powiem ci kim jesteś

Partnerem materiału jest sklep Zegarek.net

Niby prosty temat – męski zegarek. Ale jak to zwykle bywa, im dalej się zagłębimy, tym drzewo potrafi rozszczepić się do postaci sporego lasu. W gąszczu modeli, zróżnicowanych w kwestii mechanizmów, szkiełek czy pasków można się nieźle pogubić. Ale przecież od czego jest Dandycore, jak nie od dostarczania rzetelnych wskazówek w zakresie wizerunku i sukcesywnego podnoszenia jakości swojego życia!

Dlatego dziś całym dandysim zespołem będziemy mieli dla Was solidną dawkę inspiracji w zakresie tego czym można kierować się w kwestii wyboru idealnego dla siebie zegarka.

Jak dobrać zegarek do osobowości – wprowadzenie

Z oferty partnera tego wpisu, sklepu Zegarek.net, oferującego zegarki męskie, damskie, jak i dziecięce, każdy z członków zespołu Dandycore wybrał model, który cechuje się nie tylko niewątpliwymi walorami stylistycznymi, ale przede wszystkim jest dopasowany do stylu życia noszącego.

Celowo nie będziemy zagłębiać się w stricte techniczne aspekty. Dlaczego? Bo nie lubimy udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Wiele rzeczy bowiem można o nas powiedzieć, ale na pewno nie to, że jesteśmy certyfikowanymi czasoholikami.

Na które czasomierze padł nasz wybór? Zapraszamy do zapoznania się z czterema podejściami do idealnego doboru zegarka!

Jak dobrać zegarek do osobowości?
Dawid – Orient Bambino 2nd generation

Jak dobrać zegarek do osobowości orient bambino 2nd generation Dandycore Zegarek.net styl elegancki smart casual packshot

Może to okazać się dziwne, czy dla niektórych wręcz szokujące, ale jako twórca internetowy nie mam aż tak wielu okazji do tego, by się kolokwialnie “stroić”. Dzieje się tak dlatego, że czas poświęcany na widoczne w Internecie rzeczy, czyli sesje i nagrania, stanowi około 30% całości. Resztę działań koordynuje się z poziomu domowego biura, siedząc godzinami przed komputerem bez specjalnie określonego dress code’u.

Styl powinien być przede dopasowany do osobowości i stylu życia noszącego, a to niejako wymusza jego funkcjonalność. Podczas okresowego audytu garderoby podjąłem decyzję o zredukowaniu ilości rzeczy bardzo formalnych (w głównej mierze garniturów, których nieco przez te lata zdążyło się nazbierać). W efekcie moja szafa staje się nie tylko węższa, ale coraz bardziej sensownie smart-casualowa. Ten stan bardzo mi odpowiada, bo idealnie reprezentuje moją obecną sytuację.

Sytuację, w której na polu wizerunkowym niczego nie muszę, a mogę naprawdę wiele. W końcu jestem tu szefem 😉

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net orient bambino Dawid Tymiński 1

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net orient bambino Dawid Tymiński 2

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net orient bambino Dawid Tymiński 3

By robić wrażenie, nie potrzebujesz ogromu rzeczy. Potrzebujesz rzeczy właściwych.

I takim to właściwym wyborem okazał się Orient Bambino 2nd generation – model, który spokojnie można by uznać za idealną zegarkową reprezentację smart casualu. Do tej pory nie byłem szczególnym zegarkofilem, nie będę strugał eksperta w temacie mechanizmów i szkiełek, bo aż tak techniczne podejście nie jest moją bajką. Ale jak mawiał klasyk – kiedy zakładasz zegarek i od pierwszej sekundy czujesz, że nie masz ochoty go zdejmować, to wiedz, że coś się dzieje.

Kończąc już bliżej omawianego dziś tematu, w mojej ocenie model ten cechuje się świetnym wyważeniem między prostotą a efektownością. Z tego powodu bez problemu da radę dopasować się do szerokiego spektrum półformalnych stylistyk. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem męskiego smart casualu w wydaniu włoskim (tak jak w przypadku prezentowanego w tym artykule zestawu), brytyjskim czy amerykańskim, jestem przekonany, że ten zegarek będzie Twoim wiernym wizerunkowym sprzymierzeńcem.

Sprzymierzeńcem w walce o wywieranie odpowiedniego wrażenia.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net orient bambino Dawid Tymiński 4

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net orient bambino Dawid Tymiński 5

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net orient bambino Dawid Tymiński 6

Zegarek – Orient
Marynarka – Massimo Dutti (podobne: Massimo DuttiSuitsupplySuitsupply)

Koszula – Macaroni Tomato (podobne: OsovskiLancertoSuitsupplyOlymp)
Poszetka – Shibumi (podobna: Vistula)
Portfolio – Sartolane
Spodnie – Zack Roman (podobne: Suitsupply)
Buty – Yanko

Jak dobrać zegarek do osobowości?
Piotr – SKT1112 Smartwatch Skagen Connected

Jak dobrać zegarek do osobowości Skagen smartwatch Zegarek.net Dandycore packshot styl casual tech

Nie będę ukrywał, bardzo często chodzę z głową w chmurach. Dając pochłonąć się wielkim planom, ambitnym celom i temu, że przyszłość będzie wspaniała.

Jeśli miałbym podzielić się tylko jedną radą, to powiedziałbym – myśl duży. A w przypadku dwóch dodałbym – myśl inny. Te pokraczne tłumaczenia angielskiego think big & think different celnie wyrażają istotę mnie. Trafiłem na nie kiedyś w genialnej reklamie wrocławskiego hackathonu i, co śmieszne, zostały ze mną na dłużej. Mimo że były ironiczne. A może właśnie dlatego.

Myśleć i tworzyć rzeczy wielkie i wyróżniające się. Takie z ironicznym, zabawnym twistem. Zmieniać świat, czerpać z tego radość i inspirować się najlepszymi.

Tak, jak w tym przypadku, środowiskiem Doliny Krzemowej. Nie oszukujmy się, nigdy tam nie byłem. Za to namiętnie czytam o losach kierujących startupami, którzy w kilka lat rewolucjonizują usługę czy produkt, a następnie wchodzą na giełdę z miliardową ewaluacją. Dzięki wielkim, odważnym planom i długim nocom spędzonym na pracy osiągają to, na co inni pracują całe życie. Albo o wiele więcej, bo, mając dwadzieścia kilka lat, dysponują na swoich kontach milionami dolarów.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net Skagen smartwatch Piotr Karwala 1

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net Skagen smartwatch Piotr Karwala 2

Kojarzycie pewnie Marka Zuckerberga, który zawsze nosi taki sam podkoszulek i dżinsy, żeby nie musieć podejmować decyzji, co założyć. W pełni zgadzam się z tym sposobem myślenia (a nie zgadzam się na przykład z tym, że Facebook chroni prywatność użytkowników, to akurat mierny żart). Nie dość, że nie chce mi się przygotowywać i zastanawiać co właściwie powinienem ubrać, to mało czynności daje mi takie poczucie straconego czasu jak prasowanie. Skupiając swoją garderobę na swetrach, dżinsach i okazjonalnych koszulach ocbd praktycznie nie muszę się tym martwić. Nie dość, że oszczędzam czas i prąd, to mogę czuć się maksymalnie swobodnie i być po prostu wyluzowany.

Kontrastująca ze wszystkim książka “Be more Pirate” to opowieść o piratach przełomu XVII i XVIII wieku i o tym, czego moglibyśmy nauczyć się od nich w XXI wieku. Na pewno tego, że czasem warto spojrzeć na świat inaczej niż wszyscy. Tak jak zrobił Amazon tworząc Kindle, który może brzmieć jak krok w tył, bo zamiast ekranu użyto mikrokapsułek z tuszem, będących o wiele mniej responsywnych i uniwersalnych. Realnie jednak był to strzał w dziesiątkę – w czytaniu książek nie chodzi tylko o treść, ale o formę. Podobnym pozytywnym miszmaszem jest zegarek Skagen Hybrid.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net Skagen smartwatch Piotr Karwala 3

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net Skagen smartwatch Piotr Karwala 4

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net Skagen smartwatch Piotr Karwala 5

Na pierwszy rzut oka wygląda praktycznie jak normalny zegarek. Analogowa tarcza, wskazówki, minimalistyczny design. W rzeczywistości jednak pod pozornie normalną formą kryje się smartwatch. Potrafi liczyć kroki, działać jako budzik poprzez wibracje, a także informować o konkretnych powiadomieniach na telefonie. Lubię nie sprawdzać telefonu na bieżąco, a to pozwala mi sięgać po niego tylko wtedy, gdy pojawia się coś ważnego. Z kolei alarm jest bezgłośny, co oddaje mi trochę komfortu psychicznego rano, bo zamiast świdrującego w uszach dźwięku czuję delikatne wibracje. A satysfakcja, kiedy uda mi się osiągnąć założony cel kroków na dany dzień, czyli zaledwie 7000, jest naprawdę miła. I to wszystko w zegarku, który wygląda minimalistycznie, ładnie i… normalnie!

W zestawie tym nie może zabraknąć oczywiście Macbooka i iPhone’a, gdyż są designed in California, a praca na nich to czysta przyjemność. To jedne z tych rzeczy, z których korzysta się nie tylko dla funkcjonalności, ale dlatego, że robiąc to czuje dobrze człowiek. Potęga wspaniałego designu i genialnej marki. A dlaczego akurat ta bluza? Wyświetlił mi się jako reklama na Instastories i mimo przejrzenia całego asortymentu danego sklepu, tylko ten jeden model mi się podobał. Algorytm wiedział, że mi się spodoba. A ja wiedziałem, że ma rację. Dziękuję ci, technologio, za super bluzę.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net Skagen smartwatch Piotr Karwala 6

Zegarek: Skagen Hybrid
Sweter: Mr Gugu & Miss Go
Spodnie: Levi’s 511 (podobne: Medicine, Lee)
Buty: New Balance (podobne: New Balance, Reebok, Strellson)
Pozaubiorowo: Kindle Paperwhite 2, iPhone SE, Apple EarPods, powerbank Xiaomi, MacBook Air, książka „Be more Pirate”

Jak dobrać zegarek do osobowości?
Adam – Tissot Everytime Medium Nato

Jak dobrać zegarek do osobowości tissot dandycore zegarek.net streetwear techwear casual

W życiu kieruję się odpowiednim przygotowaniem, cierpliwością oraz równowagą. Każda akcja podejmowana przeze mnie to ważenie zalet i wad, rozważanie możliwych opcji i ustalanie potencjalnych scenariuszy. Droga ta uczy kompromisu, ale bazującego na jasnych założeniach, których racjonalizacja nie sprawia trudu. To szczególnie ważne w kontekście Dandycore, gdzie rola moja, jak i każdego z członków, nie sprowadza się do wykonywania prostych, jednokierunkowych zadań. Często musimy szukać rozwiązań zadowalających nas szeroko, by sprostać wyznaczonym celom w jak największym procencie. Budujemy solidne fundamenty działań, po czym dopiero przechodzimy do odważniejszych ruchów, stopniowo przesuwając granice, odkrywając kolejne pokłady satysfakcji wraz z nabieranym doświadczeniem, a co za tym idzie, upływem czasu. Czas ten wypadałoby czymś mierzyć. Telefon spełnia wiele funkcji, ale brakuje mu pewnej stylowej iskry. Tu na scenę wkracza zegarek.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net tissot Adam Ptak 1

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net tissot Adam Ptak 2

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net tissot Adam Ptak 3

Jego wybór może wydawać się prostą czynnością, jednak w moim wypadku okazał się być skomplikowanym procesem polegającym na ścisłym określeniu najważniejszych parametrów. Tajemnicą poliszynela jest, że lubuję się w ciemnych barwach, nierzadko też skłaniam się ku silnie casualowym rozwiązaniom. Czarna tarcza. Ona, jak i uniwersalny charakter całości nie były jednak jedynymi kryteriami. Problemem są moje nadzwyczaj szczupłe nadgarstki. Cienka i dość niewielka koperta (a więc mechanizm kwarcowy). Możliwość szybkiego dopasowania względem stroju wydawał się być również sporym atutem. Parciany pasek na start oraz odpowiednia konstrukcja koperty.

Ostatecznie stanęło na zegarku Tissot Everytime Medium Nato. Ktoś mógłby zarzucić mu, że nie jest najlepszy w którejkolwiek kategorii, ale jednego odmówić nie można. Jest dopasowany do mnie w takim samym stopniu jak reszta moich rzeczy. Założenia zostały spełnione w stu procentach. Model ten nie tylko wygląda świetnie niezależnie od tego, czy wykorzystam dodany do niego pasek, czy zmienię go na cokolwiek innego, w tym skórę, czy tworzywo sztuczne. Minimalizm koperty i tarczy dobrze odnajdzie się w otoczeniu koszuli i marynarki, ale absolutnie nie wzgardzi t-shirtem i bluzą. Jasne, kwestia użytego mechanizmu nie zadowoli każdego. Ale to jest właśnie wspomniany kompromis, na który przygotowuje mnie moje credo. I jest mi z nim dobrze.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net tissot Adam Ptak 4

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net tissot Adam Ptak 5

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net tissot Adam Ptak 6

Zegarek – Tissot
Bluza – Zara SRPLS
Spodnie – H&M (podobne: Urban Classics, Alpha Industries)
Pasek – DIY
Buty -Nike

Jak dobrać zegarek do osobowości?
Karol – Sturmanskie VD78-6814427 Sputnik

Jak dobrać zegarek do osobowości sturmanskie dandycore zegarek.net styl casual militarny wojskowy packshot

Mimo tego, że na ogół cechuję się chłodnym i analitycznym podejściem do wielu życiowych i zawodowych decyzji, to mam momenty, w których nie muszę się długo nad czymś zastanawiać, po prostu czuję, po prostu wiem. Niektórzy mogliby się zdziwić tym jak ktoś może być pewien co do wzoru na tatuaż minutę po tym jak go zobaczy i po upływie kilku lat być tak samo przekonanym co do swojej decyzji. Dotyczy to również bardziej osobistych i emocjonalnych kwestii, czasem wystarczy chwila (z perspektywy “normy”) żebym wykształcił w sobie pełne przekonanie. Dziś co prawda mówimy o zegarku, ale mechanizm był dokładnie taki sam. Przeglądając tysiące różnych czasomierzy nie zastanawiałem się dłużej niż kilka minut kiedy trafiłem na model Sturmanskie VD78-6814427 Sputnik.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net sturmanskie Karol Majchrzak 1

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net sturmanskie Karol Majchrzak 2

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net sturmanskie Karol Majchrzak 3

Analizując co skłoniło mnie do wyboru tego konkretnie zegarka, mógłbym wskazać kilka aspektów, zarówno racjonalnych jak i emocjonalnych. Przede wszystkim średnica i wysokość tarczy – mniejsza od standardu wyznaczonego przez projektantów nowych czasomierzy, dzięki temu nie sprawia wrażenia ciężkiej busoli przytwierdzonej do nadgarstka. Kolorystyka i stylistyka orbitująca wokół smart-casualu, ale z kilkoma detalami czyniącymi zeń doskonałego kompana rzeczy typowych dla workwearu czy tych o militarnym rodowodzie. Na koniec detal, nazwa modelu i grawer na odwrocie koperty poświęcony programowi radzieckich satelit Sputnik. Emocje jakie wywołują loty w kosmos, jego eksploracja i specyficzny klimat kulturowy i wizualny stworzony wokół astro- czy kosmonautyki lat 60. ostatecznie przekonały mnie, że to powinien być mój zegarek. Że to JEST mój zegarek. Ba, że ten zegarek jest taki jak ja.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net sturmanskie Karol Majchrzak 4

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net sturmanskie Karol Majchrzak 5

Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt tego wyboru, który utwierdza w słuszności dokonanego wyboru. Już kilkukrotnie słyszałem, że ten zegarek wyjątkowo mi pasuje, tak jakby był stworzony z myślą o mnie. Mój przyjaciel powiedział też, że jego charakter i wyjątkowość pokazują, że mam ponadprzeciętny talent do dokonywania nieszablonowych i unikalnych wyborów.

Jak dobrać zegarek do osobowości facet mężczyzna chłopak dandycore zegarek.net sturmanskie Karol Majchrzak 6

Zegarek – Sturmanskie
Koszula: Mango Man (podobne: Mango Man, Lee, G-Star Raw

T-shirt: Cubus

Spodnie: Mango Man (Brave Soul, Only&Sons, Mango Man)
Bandana: vintage
Buty: Corcoran
Plecak: Helikon-Tex

Jak dobrać zegarek do osobowości – głosowanie

Cztery osobowości, cztery zegarki, cztery sposoby na wyrażenie siebie. Dziś nie będziemy pytać Was o to, który zestaw spodobał Wam się najbardziej. Dziś poprosimy Was o rozsądzenie nas w następującej kwestii:

 

Dzięki za wszystkie głosy jak i uzasadnienia, którymi podzielicie się w komentarzach. Zapraszamy do przejrzenia oferty sklepu Zegarek.net, partnera dzisiejszego wpisu, jeśli akurat jesteście w zegarkowej potrzebie. Dodamy także, że jeśli zdecydujecie się na zakup poprzez umieszczone w tym wpisie linki, to niewielka prowizja z tego zakupu przyczyni się do dalszego rozwoju Dandycore.

Pozdrawiamy i do napisania.

Dawid, Piotr, Adam i Karol

Członkowie zespołu Dandycore