Koniec “Okazji Dandyego”

Niektóre decyzje, choć na pierwszy rzut oka wydają się bezsprzecznie dobre, po czasie okazują się mieć także gorszą stronę. Wprowadzając prawie trzy lata temu cykl pt.: “Okazje Dandyego” nie spodziewaliśmy się, że okaże się on jednym z najchętniej odwiedzanych typów materiałów publikowanych w ramach najbardziej dandysiego miejsca w polskim Internecie. Doszło nawet do sytuacji, że dla sporej części Czytelników był to jedyny powód, dla którego odwiedzali oni stronę. Dlaczego zatem wraz z dzisiejszym wpisem ogłaszamy zakończenie tego formatu? Powody są co najmniej trzy.

1. Zmiana strategii promocyjnej marek

Czasy, w których marki organizowały sezonowe wyprzedaże powoli odchodzą do lamusa. W efekcie coraz więcej sklepów (zwłaszcza tych internetowych) oferuje regularne obniżki nie patrząc na to, czy sezon dopiero co się rozpoczął, czy ustępuje miejsca kolejnemu. Co więcej, mamy także do czynienia z zupełnie inną taktyką przeprowadzania takich akcji; zamiast permanentnego utrzymywania produktów w stanie niewielkiej obniżki (np. w zakładce “wyprzedaż” czy “outlet”), coraz częściej sklepy organizują akcje czasowe, rozpięte na przestrzeni kilku dni (tak, jak to ma miejsce w przypadku np. Zalando Lounge). Biorąc pod uwagę tę zmianę jak na dłoni widać, że formuła publikowania listy raz na miesiąc-dwa nie jest w stanie zapewnić pełnego i aktualnego przeglądu.

2. Problem aktualności

Sama aktualność listy bywała także problemem, na który często zdarzało się zwracać Wam uwagę. Przekopanie asortymentu kilkudziesięciu sklepów, by znaleźć dla Was najlepsze okazje, zajmuje dobre kilkadziesiąt godzin. Efektem jest sytuacja, w której obniżki dodane do listy przy początku procesu, mogą okazać się nieaktualne przy samej publikacji. Przyznacie zapewne, że nie ma niczego przyjemnego w przeglądaniu listy, w której coraz to kolejne linki, zamiast do wymarzonej okazji, prowadzą do strony głównej.

3. Pozycjonowanie strony

Przez ponad sześć lat istnienia Dandycore udało się stworzyć masę artykułów, które, dostarczając wielu użytkownikom inspiracji z zakresu męskiego stylu życia, wypozycjonowały stronę jako jeden z najpopularniejszych blogów w swojej kategorii. Niestety tworzenie wpisów, w których jedyną treścią jest składający się z ponad stu pozycji katalog linków jest zabójcze dla rankingu strony. Dzieje się tak, gdyż boty służące do indeksowania stron (tzw. crawlery) klasyfikują takie materiały jako mało wartościowe. Zaprzestanie podkopywania pozycjonowania strony może sprawić, że zdobędzie ona lepszą pozycję w wyszukiwarkach, co da jej możliwość dotarcia do nowych grup odbiorców.

Co z korzyściami?

Listy wyprzedażowe cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, gdyż miały jedną poważną zaletę dla odbiorcy – oszczędzając pieniądze, oszczędzały także czas, gdyż wszystko co najlepsze podane było w jednym miejscu. Dla wielu osób dodatkowym pozytywnym czynnikiem i motywacją była możliwość wspierania naszych działań procentem od sprzedaży dokonywanej za pośrednictwem linków afiliacyjnych, które we wspomnianych zestawieniach były zawsze obecne.

Dandycore/polecane – nowe miejsce dla łowców okazji

Rezygnując z wpisów w formie “Okazji Dandyego”, chcemy zaprosić was do zapoznania się z nową zakładką “Polecane”, która jest rozwiązaniem znanym z kilku innych blogów jak i tradycyjnych portali. Za jej pośrednictwem otrzymacie dostęp do świeżych i aktualnych promocji (produkty oznaczone symbolem “%”), jak również tych produktów, które mimo pełnej ceny nadal warte są rozważenia (podobnie do tego, jak rzecz się ma w artykułach z serii “Kapsułkowa Garderoba”). Witryna będzie aktualizowana w każdy poniedziałek, więc jeśli jesteście w zakupowej potrzebie, to najlepiej będzie odwiedzać ją właśnie  tego dnia.

dandycore wyprzedazowe okazje polecane 2

Oprócz widoku wszystkich męskich produktów, w jej ramach istnieje możliwość filtrowania w sześciu kategoriach (buty, ubrania, pielęgnacja, kultura, gadżety i wystrój, dodatki) co powinno ułatwić nawigację osobom szukającym konkretnych rzeczy. Novum w stosunku do list wyprzedażowych jest podgląd każdego artykułu w witrynie, o którego wprowadzenie wielokrotnie prosiliście. Jako że sporą część naszej publiczności stanowią Panie (wg Google Analytics ponad 35%) postanowiliśmy dodać także kategorię “dla niej”, która, mamy nadzieję, będzie przydatna zarówno Paniom, jak i Panom, którzy szukać będą inspiracji np. w kwestii kobiecych prezentów.

dandycore polecane wyprzedażowe okazji 3

Po najechaniu kursorem na dany artykuł pojawi się informacja o jego marce i cenie, jak również przycisk, po kliknięciu którego strona sklepu otworzy się w nowej karcie. Jak już wspominaliśmy część umieszczonych w witrynie linków to linki afiliacyjne – oznacza to, że jeśli za ich pośrednictwem wejdziecie na stronę sklepu i dokonacie tam zakupów, to my otrzymamy za to niewielką prowizję. Prowizja nie wpływa na cenę, którą płacicie, a dzięki dokonanemu zakupowi przyczynicie się do dalszego rozwoju wszystkich kanałów, w których obecne jest Dandycore.

Liczymy, że nowa funkcjonalność strony przypadnie wam do gustu i stanie się często odwiedzanym miejscem. Jeśli macie w związku z nią jakieś opinie i sugestie, to będziemy wdzięczni jeśli podzielicie się nimi w komentarzach.

Dzięki za uwagę i do zobaczenia wkrótce!

Zespół Dandycore