Bitwa Wybrzeży

W ostatnim czasie na Dandycore mało miejsca poświęcaliśmy formatowi, od którego wszystko się zaczęło – mowa tu oczywiście o stylizacjach. Mimo że nie cieszą się one tak dużym zainteresowaniem jak np. wpisy poradnikowe czy lifestylowe, nadal świetnie spełniają swoją funkcję – dostarczają inspiracji i estetycznych wrażeń. W ostatnim czasie do Macieja (którego nadal możecie spotkać we wrocławskiej Renomie) zgłaszało się wiele osób spragnionych tego typu treści. Chwyciliśmy więc za aparat, by udokumentować kolejne starcie w ramach “Bitwy na zestawy” – formuły, w której to Wy decydujecie, który z zawodników wychodzi ze starcia zwycięzcą 🙂

Dlaczego Bitwa Wybrzeży?

Tym razem do bitewnego motywu przewodniego podeszliśmy nieco inaczej. Nie mamy bowiem wspólnego elementu garderoby czy nawet całej stylistyki. Ba, te stylistyki są krańcowo różne, ale mają jeden punkt wspólny – zrodziły się na amerykańskim gruncie. Tyle wystarczyło, byśmy stanęli do starcia na wzory i kolory. Gotowi? Jeśli tak, to bez zbędnego przedłużania zapraszam do lektury i przeglądania zdjęć.

Maciej – West Coast

“Bezpośrednią inspirację stanowiła minisesja zdjęciowa w ramach kampanii promocyjnej jeansów Magnum marki Zaremba Bespoke, w której udział wziął Milad Abedi, jeden z najlepszych menswearowych fotografów. Nawiązanie do serialowego twardziela w postaci Toma Sellecka, głównego bohatera “Magnum PI” było w niej silne i niezwykle dla mnie inspirujące. Znudzony katowanymi przeze mnie w sezonie letnim polówkami i czinosami, postanowiłem zaryzykować i także samemu wcielić się w tę rolę. Patrząc na efekty sesji stwierdzam, że mogłem wybrać spodnie o nieco luźniejszym kroju. Ale i tak jestem zadowolony z efektu, który jeszcze jakiś czas temu byłby dla mnie nie do zaakceptowania.”

Jeśli znacie kogoś, kto twierdzi, że naszym chłopakom brakuje luzu i ruszają się jak wóz z węglem, to pokażcie mu zdjęcie Macieja w tym zestawie. Jeśli nadal nie zmienią swego zdania, to po prostu nie ma już dla nich nadziei.

maciej gajdur bitwa ameryk dandycore

Koszula – H&M
Okulary – Reserved
Bransoletki – Reserved
Pasek – Massimo Dutti
Spodnie – Reserved
Buty – Reserved

Dawid – East Coast

“Cocojumbo i madras for life” – oto moje motto w ostatnich miesiącach. Nie ma chyba rozwiązania, które siadłoby mi tak mocno od pierwszego założenia, jak koszule button down w charakterystyczną, wielokolorową kratkę. Sprawdzałem  w tym względzie wielu producentów, by  przekonać się, że król jest tylko jeden i jest nim zdecydowanie Ralph Lauren. Może chodzi tutaj o wierność oddania wzoru, ugruntowanie na gruncie stylistyki Ivy League, albo to po prostu kwestia brandingu. Jedno jest pewne – jeśli jakiś element garderoby sprawia, że intensywnie szukam dla niego podobnego zamiennika, to wiedz, że coś się dzieje 😉

dawid tymiński dandycore bitwa ameryk

Tatoprawniczą inspirację widać z kilometra, więc nad nią nie będę się jakoś szczególnie rozwodził. Powiem tylko tyle, że jeśli do tej pory nie próbowaliście zabaw z mocniejszymi kolorami, to nie ma ku temu lepszej pory aniżeli lato. Jak zwykle najlepszą opcją jest obudowanie mocnego akcentu bardziej bezpiecznymi elementami, by całość nie okazała się zbyt przytłaczająca.  A jeśli amerykańska uczelniana stylistyka także jest wam bliska, to dobrze wiecie, że w w kwestii koloru można w jej ramach pozwolić sobie na całkiem sporo.

dawid tymiński bitwa ameryk dandycore

Czy ja już nie widziałem gdzieś tego paska?

Koszula – Polo Ralph Lauren
Okulary – River Island
Pasek – Massimo Dutti
Szorty – Vistula
Espadryle – Sergio Bardi

Serdecznie zapraszamy do wyrażenia swojej opinii w ankiecie i uzasadnienia wyboru w komentarzu.


Pozdrawiamy,
Dawid & Maciej