Stylowa inwestycja – jasnoszary garnitur

Partnerem wpisu jest marka Miler Menswear

Patrząc na termometr (w momencie pisania tych słów wskazuje ponad 20 stopni Celsjusza) trudno nie ulec wrażeniu, że z roku na rok skracają nam się przejściowe pory roku (tj. wiosna i jesień). Na szczęście męska moda zrodzona została z głębokiego pragmatyzmu wielu pokoleń mężczyzn, w efekcie czego oferuje ona rozwiązania na każdą  znaną obecnie pogodową okoliczność. Wzrastające zainteresowanie tematem męskiego ubioru sprawia, że na naszym rynku, po latach długiej stylistycznej stagnacji, coraz częściej można spotkać takie właśnie sezonowo odpowiednie rozwiązania. Rok temu starałem się przekonać Was do tego, że zakup nieformalnego granatowego garnituru jest racjonalną stylistyczną inwestycją. Dziś, kontynuując temat wielofunkcyjnych garniturów, chciałbym zaprezentować Wam możliwości płynące z posiadania mniej formalnego modelu w kolorze szarym, w kwestii odcienia wybitnie dostosowanym do obecnie panującej aury.

Dzisiejszy bohater – Jasnoszary wykonany z nieformalnej wełny coolstretch garnitur Miler Menswear

C01p

Tak jak w przypadku zaprezentowanych prze rokiem modeli, tak i tym razem mamy do czynienia z najbardziej uniwersalnym, klasycznym i odpowiednim na początek fasonem jednorzędowym. To, co na pewno wyróżnia ten konkretny model to zastosowanie stuprocentowo wełnianej tkaniny typu coolstretch, która charakteryzuje się znaczną elastycznością, uzyskaną poprzez specjalny sposób tkania, a nie dzięki dodatkowi elastycznych włókien. Od klasycznych czesankowych wełen odróżnia ją także jej płócienna struktura, która nie tylko zapewnia przewiewność, ale także obniża formalność całego produktu, przez co nadaje się on do rozkompletowywania. Marynarka posiada minimalne wypełnienie ramion, ćwierćpodszewkę wykonaną z tkaniny zasadniczej (jest to tzw. self-lining), klapę szeroką na 9cm, brustaszę ciętą po łuku (tzw. barchetta), jak również nisko osadzony górny guzik. Spodnie charakteryzuje średnia wysokość stanu, mocno dopasowany krój, jak również obecność małej, zapinanej na zamek kieszonki wewnątrz prawej zasadniczej kieszeni.

C01m01p

Skoro już ustaliśmy sobie, że posiadanie jasnoszarego garnituru wykonanego z fakturowanej tkaniny stanowi uzasadnioną stylistyczną inwestycję, to nie pozostaje nic innego jak tylko to potwierdzić. A nie można tego zrobić lepiej, niż poprzez przykłady, dlatego też mam dla was pięć zróżnicowanych pod względem formalności kompozycji, stworzonych w oparciu o marynarkę i spodnie, wchodzące w jego skład. Tradycyjnie już w przypadku wpisów utrzymanych w konwencji kapsułkowej garderoby pod zdjęciami znajdziecie linki do tych samych bądź podobnych rzeczy, dostępnych w asortymencie sklepów internetowych. Tak, byście nie musieli tracić swojego cennego czasu na przeszukiwanie internetu, jeśli któraś z nich wpadnie wam szczególnie w oko 🙂

Ostatnia aktualizacja linków – 11.09.2017 r.

 1. Dandysi formal

C02pKOSZULA / KRAWATKAMIZELKA / PORTFOLIOPOSZETKA / BUTY

C02m02p

C02m01p

2. Powiew wczesnej wiosny

C03pPŁASZCZ / KOSZULA / KRAWAT / POSZETKA / TORBA / BUTY

C03m01p

C03m02p

3. The Countryman

C05pKURTKA / KOSZULA / KAPELUSZ / OKULARY / PASEK / BUTY

C05m01p

C05m02p

4. Klubowo – à rebours

C04pKOSZULA / KRAWAT / WPINKA / POSZETKA / PASEK / ZEGAREK / SPODNIE / BUTY

C04m02p

C04m01p

5. Casual Friday

2KOSZULA / KAMIZELKA / BRANSOLETKA / PORTFEL / BUTY

C06m02p

C06m01p

Jak zwykle bardzo serdecznie dziękuję Wam za poświęcony czas i uwagę. Część z zamieszczonych w niniejszym artykule linków to linki afiliacyjne, co oznacza, że gdy wejdziecie za ich pośrednictwem na strony sklepów internetowych i dokonacie tam zakupów, to ja otrzymam za to niewielką prowizję. Jeśli spodobała Wam się taka forma prezentacji, to pozostałe wpisy z serii kapsułkowa garderoba znajdziecie poniżej:

Stylowa inwestycja – nieformalny garnitur
Jak się ubrać na uczelnię? (20 rzeczy, 16 zestawów)
Podstawy jesiennej garderoby (21 rzeczy, 16 zestawów)
Podstawy stylu casual (16 rzeczy, zestawów)

Pozdrawiam serdecznie,

Dawid / Dandy