Sztuka nadmiaru

BCs04

Biblia mówi nam, że nie samym chlebem żyje człowiek. W modzie męskiej takim chlebem będą ograniczona paleta kolorystyczna, proste formy, bezpieczne i wyraziste kontrasty, czyli wszystko to, co konstytuuje podstawowe zasady klasycznej męskiej elegancji. Nie ma w ich wyznawaniu niczego złego, dziś jednak nie będziemy się zajmować tymi tematami. Dziś jestem stylistycznie głodny. Mam ochotę na suty, składający się z wielu różnorodnych składników posiłek. Taki, który wielu innych entuzjastów ubioru mógłby skazać na nieprzyjemną niestrawność. Ale nie mnie. Cztery lata bacznego obserwowania siebie w lustrze pozwoliło z dość dużym prawdopodobieństwem wykluczyć nietrafione propozycje.

BCs05

BCp09

BCp10

Co jest kluczem do zgrania tych wszystkich “oczopląsnych” faktur i wzorów? Jak mawiał klasyk: Watch the proportions, fool!  Zasada jest prosta, choć nie daje stuprocentowej gwarancji – w przypadku bezpośredniego łączenia wielu różnych wzorów warto zwrócić uwagę, by były one zbliżone do siebie skalą (tak jak grochy krawata, paski na koszuli i paisley na poszetce) Mikrostruktura marynarki (jeden z niezwykle udanych łupów z trwających wyprzedaży, jedwabno-wełniana tkanina o otwartym splocie i koszulowej gramaturze) z dala niewidoczna, a ujawniająca się przy bliższym podejściu stanowi dla wspomnianych wzorów prawie że jednolitą bazę. gdyby w tym przypadku marynarka pokryta była bardziej wyrazistymi rombami czy groszkami, efekt byłby trudny do obrony.

BCp01

BCd01

BCd02

BCs03

BCc02

BCc03

BCd07

BCp06

Mógłbym w tym miejscu napisać coś jeszcze. Ale jest to bezcelowe, kiedy zestaw w tak mocnym stopniu mówi sam za siebie 🙂

BCc01

BCp04

BCc04

BCd03

BCs01

Foto – Adam Ptak

Marynarka – Massimo Dutti (podobna: Lancerto)
Koszula – TmLewin (podobne:  Miler, Osovski)
Krawat – Republic of Ties
Poszetka – Poszetka.com
Pasek – Massimo Dutti (podobny: Massimo Dutti)
Torba – Massimo Dutti (podobna: Massimo Dutti)
Spodnie – Massimo Dutti (podobne: GAP,  Your Turn,  BOSS)
Skarpety – Massimo Dutti
Buty – Shoepassion