Bitwa na zestawy #1

W ostatnim czasie, z powodu zwiększonej aktywności, zarówno w pracy jak i na uczelni, nie miałem zbyt wielu okazji, by zadbać o nowe blogowe materiały w postaci zdjęć stylizacji. Jako że sytuacja powoli się jednak normuje, przychodzę dziś do Was z letnio odpowiednią propozycją. A w zasadzie dwoma, bo przy okazji ostatniej sesji z Maciejem (Wro Street Fashion) postanowiłem stanąć po drugiej stronie aparatu i uwiecznić jego stylizację, którą tego dnia miał na sobie. W efekcie urządzimy sobie dziś tytułową Bitwę na Zestawy, a kto zostanie jej zwycięzcą zależy tylko od Was. Na końcu tego wpisu umieściłem ankietę, w której możecie zagłosować na lepszą w waszym odczuciu propozycję, formularz komentarzy pozostaje do Waszej dyspozycji, jeśli chcielibyście dodatkowo podzielić się uzasadnieniem swojego wyboru 🙂

Maciej

Mac-2

Dwa tygodnie temu Maciej, dzięki propozycji marki Miler Menswear miał okazję spełnić swoje marzenie poprzez wyjazd na 90. edycję targów Pitti Uomo (jeśli jeszcze nie widzieliście świetnej fotorelacji którą udało im się wspólnie stworzyć, to możecie się z nią zapoznać pod tym linkiem). Od tamtej pory zdobyte w placowym boju doświadczenie przekuwa na świetne, wyraziste, lecz nieprzesadzone zestawy jak ten zaprezentowany poniżej.

Mac-6

Mac-5

Lniana marynarka w kratę madras wykonana z tkaniny o koszulowej gramaturze dla wielu osób może wydawać się barierą nie do przebycia (sam również poważnie myślałem nad jej zakupem, ale analiza stanu garderoby i brak typowo letniej, podstawowej marynarki w odcieniu granatu odwiodła mnie od niej 🙂 ). Maciej pokazuje jednak, że dobranie jej odpowiednich, nieco bardziej stonowanych partnerów sprawi, że zyska ona należytą ekspozycję bez efektu krzykliwości. Nie mamy tutaj tez przykładu pójścia po linii najmniejszego oporu, tj. zastosowania jedynie gładkich elementów. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach i gdy bliżej przyjrzymy się koszuli dostrzeżemy subtelny mikroprążek, a regularnie kropkowany krawat okaże się jedwabnym shantungiem z grenadyny. Kluczem do spójności całokształtu jest zróżnicowanie skal poszczególnych wzorów.

Mac-9Niektóre włoskie koszule, by osiągnąć jeszcze mocniejsze dopasowanie, posiadają także frontalne zaszewki.

Mac-8

Mac-10

Mac-3

Wszystkie elementy grają nam do jednej bramki zarówno stylistycznie jak i sezonowo, a akcenty w postaci spodniowego łańcucha czy bransoletek (Maciej nosił je na długo przed tym, jak stały się jednym z wytrychów dla zwolenników internetowej sprezzatury) podkreślają personalny charakter stylizacji.

Mac-11

Mac-7

Mac-12

Marynarka – Massimo Dutti (podobna)
Okulary – Cubus
Koszula – Pal Zileri (podobna)
Krawat – Miler Menswear
Poszetka – bez metki
Zegarek – Massimo Dutti
Bransoletki – H&M
Pasek – Massimo Dutti (podobny)
Spodnie – Zara (podobne)
Buty – Massimo Dutti (podobne)

Dawid

Dandys 9-15

Podobny zestaw miałem zaprezentować Wam już rok temu, uplamienie spodni smarem z windy skutecznie jednak zmusiło mnie do zmiany koncepcji. Znów mamy lato, więc powrót do niego z nieco odświeżonej formie jest jak najbardziej zasadny.

Dandys 9-2

Dandys 9-13

Przez długi czas byłem zaciekłym przeciwnikiem ciemnych koszul, jako modeli trudno zestawiających się z innymi elementami garderoby (w głównej mierze chodzi tu o dobór krawata). Ostatnio jednak mój pogląd zaczął się w tej materii zmieniać, efektem czego zdecydowałem się na denimową koszulę w odcieniu, jakiego jeszcze pół roku temu definitywnie bym nie założył 🙂

Dandys 9-20

Dandys 9-18

Dandys 9-17

Dandys 9-22

Zestawienie jest proste tak w kwestii zastosowanych elementów (letnie klasyki w postaci lnianej marynarki, lekkich spodni chino i loafersów) jak i kolorów (słomkowy beż, biel i granat rozlokowany na górze, w środku i na dole zestawu na zasadzie kolorystycznej klamry)

Dandys 9-7

Dandys 9-10

Dandys 9-5

Całość jest włosko inspirowana, letnio “zmęczona” i niezwykle swobodna – idealna w momencie, kiedy ubierasz się dlatego, że chcesz, a nie dlatego, że musisz. Lubię kiedy ubranie żyje życiem właściciela i oddaje jego naturę. Tym co najbardziej lubię w przypadku zastosowanych w ramach tego zestawu elementów jest to, że nie wymagają nadmiernego traktowania ich żelazkiem. A prasowanie jest jedną z tych niewielu garderobowych czynności, których szczerze nie cierpię 🙂

Dandys 9-11

Dandys 9-8Uśmiech szeroki, proporcjonalnie do rozmiaru głowy i rozstawu uszu 😉

Marynarka – Massimo Dutti (podobna)
Koszula – Miler Menswear
Poszetka – Shibumi
Okulary – River Island
Zegarek – Daniel Wellington
Pasek – Massimo Dutti (podobny)
Spodnie – H&M (podobne)
Buty – Massimo Dutti (podobne)