Upalna elegancja

Gentlemens Walk Krakow-39

Przy okazji sierpniowego wypadu do Krakowa w ramach “Gentlemen’s Walk on tour” musieliśmy stawić czoła apogeum letniej fali upałów. Co prawda męska elegancja przewiduje w takich przypadkach zastosowanie marynarek z lekkiej bawełny, lnu, bądź wełnianego tropiku, ale biorąc pod uwagę także trudy podróży postanowiłem zrezygnować z takiej blokującej transpirację całego korpusu warstwy. Mimo że kiedyś zdarzało mi się nosić krawat tylko z samą koszulą, obecnie nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, dlatego też w ramach obecnego zestawu zdecydowałem się na kamizelkę.

Gentlemens Walk Krakow-66

Gentlemens Walk Krakow-79

Wszystko jest oczywiście kwestią odporności na ciepło, ja mam to szczęście, że całkiem nieźle znoszę nawet największe upały – kiedyś, jeszcze w erze dalece przedblogowej  zdarzało się latem biegać po mieście w poliestrowych marynarkach, totalnie bez dyskomfortu. Dziś już nie jestem takim masochistą, minimalizuję ilość sztucznych materiałów w mojej garderobie, by móc cieszyć się właściwościami naturalnych tkanin. Kamizelka ma tę niewątpliwą przewagę nad marynarką, że nie zasłania okolic pach, które najbardziej podatne są na pocenie i w efekcie odprowadzają najwięcej ciepła.

buty

Gentlemens Walk Krakow-123

Moja letnia garderoba cierpiała dość mocno na brak w miarę neutralnych, dobrze oddychających spodni (twillowa bawełna nie za bardzo nadaje się do noszenia przy temperaturach 30+). Z pomocą przyszedł niezawodny w temacie spodni H&M, w którym udało mi się znaleźć widoczny na zdjęciach granatowy model, wykonany w stu procentach z luźno tkanego lnu. Nie wiem jaki jest tego powód, ale żaden z oglądanych przeze mnie modeli nie miał prosto zaprasowanych kantów, a skręcająca z tego powodu nogawka jest jedną  z najbardziej denerwujących w przypadku spodni rzeczy. Na szczęście przeprasowanie nogawek przez cienki ręcznik (nie powinno się prasować lnu bezpośrednio żelazkiem, gdyż może to skutkować późniejszym nabraniem przezeń sztucznego połysku) pozwoliło przesunąć kant na odpowiednie dla niego miejsce.

Gentlemens Walk Krakow-80

Foto – Maciej Gajdur/Wro Street Fashion

Kamizelka – H&M
Koszula – Massimo Dutti
Krawat – Bows ‘n’ Ties
Okulary – River Island
Torba – House
Bransoletka – H&M
Spodnie – H&M
Skarpety – Szarmant
Buty – Massimo Dutti