Wiązanie krawata (four-in-hand + Prince Albert) (FILM)

W poradnikach i na ulicach nadal niepodzielnie rządzi foremny windsor. Postanowiłem dołożyć swoją cegiełkę w dziele jego detronizacji 🙂

Mam świadomość, że poradników (zarówno tych w formie zdjęciowej, jak i filmowej) dotyczących różnych sposobów wiązania krawata znaleźć można w internecie tysiące. Dlaczego zatem zdecydowałem się na podjęcie tematu, w którym zdawać by się mogło, wszystko zostało już powiedziane i nie da się wymyśleć niczego nowego? Bo we wszystkich  zobaczonych przeze mnie publikacjach brakowało kilku istotnych detali, które przy wiązaniu krawata są kluczowe i których pominięcie wpłynąć może negatywnie na ostateczny efekt.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmu, w którym, z pomocą Macieja, jednego z członków naszego Gentlemen’s Walka, przedstawiam dwa najodpowiedniejsze według mnie na początek wiązania: węzeł prosty, tzw. four-in-hand oraz jego podwójną wersję, zwaną Victorią bądź Księciem Albertem. Oprócz sposobów wiązania obydwu węzłów w materiale znajdziecie także te wskazówki, z którymi do tej się nie spotkałem w innych poradnikach, m.in. jak odmierzyć odpowiednią długość samego krawata, zapobiec zdefasonowaniu się węzła przy jego dociąganiu jak również uzyskać ostrą jak od brzytwy łęzkę, czyli estetyczne wgłębienie wieńczące dobrze zawiązany krawat.

Dla wszystkich tych, którzy wola formę zdjęciową, przypominam archiwalny wpis, który pokazuje jak uzyskać łezkę przy wiązaniu węzła typu four-in-hand (Link TUTAJ).

DSC03004