Gentlemen’s Walk vol. 4

GW 4-4

Inicjatywa pod nazwą Gentlemen’s Walk stale się rozrasta i jesteśmy z tego niezwykle zadowoleni. Jako że współtworzą ją osoby na co dzień wyciskające z życia najwięcej jak tylko się da i przez to zaangażowane w wiele ciekawych inicjatyw, nasze czwarte wyjście odbyło się w nieco okrojonym składzie. Niezrażeni tym faktem, uzbrojeni w letnio odpowiednie kompozycje i masę pozytywnej energii, w dniu 16. maja po raz czwarty wyruszyliśmy w męskomodowy pochód ulicami naszego pięknego Wrocławia.

GW 4-5

GW 4-6

GW 4-17

GW 4-36

GW 4-35

Przy okazji cyklicznych wydarzeń łatwo jest wpaść w okowy rutyny. By tego uniknąć, tym razem postanowiliśmy odwrócić zwyczajową kolejność etapów naszego spotkania. Po dokonaniu czyniącego zadość nazwie inicjatywy przejścia, wpadliśmy z wizytą do zaprzyjaźnionej Kontynuacji. Bez cienia przesady można powiedzieć, że jest to Mekka każdego wielbiciela rzemieślniczego piwowarstwa (tzw. beer geeka, wedle nomenklatury Tomasza Kopyry). Miejsce to zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na ponad 25 stylów piwa, dostępnych w stale zmieniającej się ofercie i pełnej pasji, niezwykle fachowej barmańskiej obsługi, ale także wspaniałego klimatu samego miejsca i jego przebogatej historii. Na przełomie wieków XIX i XX wieku w lokalu przy obecnej ulicy Ofiar Oświęcimskich (ówcześnie Junkernstrasse) mieściła się piwiarnia Conrada Kisslinga – kupca, który jako pierwszy sprowadzał do Wrocławia bawarskie piwo. Miejsce cieszyło sie ogromną popularnością wśród mieszkańców Wrocławia i to chęć wskrzeszenia go, w oparciu o jego przebogatą historię, legła u podstaw Kontynuacji. Wypełniony po brzegi niemalże codziennie lokal jasno potwierdza, że miejsce znakomicie zaspokaja potrzeby wszystkich tych, którzy od piwa oczekują czegoś więcej, aniżeli tylko chmielowego zawrotu głowy. Mnie, osobę jeszcze do niedawna nieprzepadającą za piwem, ekipa Kontynuacji przekształciła w wielbiciela słodyczy lambiców, cytrusowych nut stylu AIPA, kremowego posmaku stoutów oraz delikatności weizenów. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji złożyć im wizyty, to zróbcie to czym prędzej. Bo warto 🙂

GW 4-22

GW 4-24Jacek z firmowym uśmiechem aprobuje jakość serwowanego w Kontynuacji piwa 😉

GW 4-21

GW 4-30

GW 4-28

GW 4-33

GW 4-34

GW 4-42

Foto – Maciej Gajdur/Wro Street Fashion

Zdjęcia wykonano w Kontynuacji
Ofiar Oświęcimskich 17, Wrocław

Tło Gotowe

Zdjęcia poszczególnych zestawów wszystkich uczestników także niebawem pojawią się na blogu. Relacje z poprzednich edycji możecie znaleźć pod poniższymi linka:

Gentlemen’s Walk, vol. 1
Gentlemen’s Walk, vol. 2
Gentlemen’s Walk,  vol. 3
Gentlemen’w Walk, vol. 3 na bis