Niskowysoki.

Smart casual to konwencja, w której czuję się najpewniej. Będąc swego rodzajem antynomią, łączeniem pozornie niepołączalnego, daje najwięcej możliwości eksperymentowania z ubiorem. Bez nieustannej woli igrania z konwencjami, nie można mówić o pracy nad własnym stylem ­čÖé

Sztandarową cecha smart casualu, który notabene jest najpopularniejszą obecnie konwencją w męskiej modzie, jest wykorzystywanie nieformalnych materiałów do tworzenia formalnych fasonów i na odwrót – formalnych materiałów w wydaniu casualowym. Amerykanie nazywają to łączeniem wysokiego z niskim (high/low), co jest bezpośrednim odwołaniem do wspominanej przeze mnie wielokrotnie hierarchii formalności.
Takich wysoko-niskich elementów jest w prezentowanym zestawie kilka. Krawat, pod postacią nieformalnego, dzierganego kroju (ciekawostka: w czasach PRL-u knity nazywane były „krajkami” J), skrywa najszlachetniejszy krawatowy materiał – jedwab. Casualowe penny loafery zyskują na formalności dzięki zastosowaniu czarnej, licowej skóry. Metalowa spinka zaś, element z natury kojarzący się z otoczeniem garniturowym, poprzez „zawsze spoko formę kałacha” stanowi mocny, indywidualny akcent. 
“Coś można by zmienić… Mam!”
“Ściągnę krawat…”
“Rozepnę dwa górne guziki koszuli…”
“I poudaję silniejszego niż w rzeczywistości :)”

Sprawione niedawno spodnie, ze względu na ich względna kusość, są bodajże najbardziej modnymi w mojej szafie. Gdybym miał sobie sprawić takowe w regularnej cenie, prawdopodobnie bym się powstrzymał, jednak jak zwykle, po dokonaniu racjonalnej kalkulacji, nowy ciuch nie był w stanie przegrać z dwoma paczkami chipsów. Taka długość pozwala na odważne eksponowanie kolorowych skarpet w każdej sytuacji.


Ten sam zestaw miałem na sobie podczas pierwszego dnia Wrocław Fashion Meeting. tak bardzo spodobał się mojej Pani Fotograf, że musieliśmy go uwiecznić w pierwszej kolejności ­čÖé Poniżej zaś zdjęcia z drugiego dnia i konkursu “Stylowy Wrocław”, w ramach którego miałem przyjemność pospacerować sobie po wybiegu ­čÖé

 Zdjęcie w stylu: “Are you talking to me?” albo “Don’t mess with SD” ­čśÇ


Koszula – TMLewin (secondhand)
Krawat – Trashness
Spinka do krawata – Trashness
Bransoletki – H&M
Pasek – Lion
Spodnie – Jeff Banks (secondhand)
Skarpety – Reserved
Buty – Gamp
Torba – Reserved